×
Wirtualna Polska

Ubrania śmierdzą potem mimo prania? Ten trik skutecznie rozwiąże problem

Czasem bardzo trudno usunąć zapach potu z ubrań. Zwykłe pranie okazuje się bezskuteczne. Jeśli mimo użycia detergentów odzież nadal nieprzyjemnie pachnie, trzeba zastosować inne metody. Podpowiadamy, co możesz zrobić.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zapach potu pozostaje na ubraniach mimo prania zwykle w sytuacjach, kiedy pierzemy w niskiej temperaturze. Takie pranie w przypadku wielu tkanin jest konieczne, by ich nie zniszczyć. Poza tym pozwala oszczędzać wodę oraz prąd. Na szczęście pranie w wysokiej temperaturze nie jest jedynym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnej woni. Wyjaśniamy, jak usunąć zapach potu z odzieży domowymi sposobami.

Jak usunąć zapach potu z ubrań sodą oczyszczoną?

Soda oczyszczona, obok wielu innych właściwości, ma zdolność neutralizowania brzydkich zapachów. By pozbyć się odoru potu z ubrań, stwórz pastę z 2 łyżeczek sody i odrobiny wody. Nałóż ją na te miejsca na ubraniach, które śmierdzą potem. Zostaw je na 30-60 minut, a następnie spłucz mieszankę wodą. Po tym zabiegu wypierz ubrania w pralce jak zwykle.

Soda oczyszczona skutecznie usunie zapach potu? Fot. Genialne.pl

Soda oczyszczona skutecznie usunie zapach potu? Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Włóż ryż do szafy z ubraniami. Różnicę poczujesz od razu

Jak usunąć zapach potu kryształkami sody?

Aby usunąć zapach potu, możesz wykorzystać również sodę kalcynowaną (węglan sodu). Ta ekologiczna substancja usuwa plamy i brzydkie zapachy, a także odtłuszcza. Rozcieńcz 1 szklankę kryształków sody w sporej misce z gorącą wodą. Namocz śmierdzące ubrania przez 1-2 godziny. Spłucz odzież czystą wodą, a następnie wypierz w pralce jak zawsze. Brzydki zapach przejdzie do historii.

Jak usunąć zapach potu z ubrań? Fot. Genialne.pl

Jak usunąć zapach potu z ubrań? Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jak usunąć zapach potu z ubrań mydłem marsylskim?

Mydło marsylskie to ekologiczny produkt wytwarzany przede wszystkim z oliwy z oliwek. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami czyszczącymi. Wetrzyj je bezpośrednio w śmierdzące miejsca na odzieży i pozostaw na przynajmniej 30 minut. Następnie wypłucz ubrania w zimnej wodzie. Na koniec wypierz ubrania w pralce.

Jak usunąć zapach potu płynem do naczyń?

Aby usunąć z ubrań zapach potu, możesz użyć również delikatnego, ekologicznego płynu do mycia naczyń. To najlepsza metoda, by usunąć przykrą woń z bardzo delikatnych tkanin. 1 łyżkę płynu wymieszaj z 1 l ciepłej wody. Namocz w roztworze ubrania przez ok. 30 minut. Dokładnie spłucz z ubrań wszelkie pozostałości płynu do naczyń i rozwieś je do wyschnięcia. Jeśli to możliwe, wysusz je na zewnątrz.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Jeśli chcę szybko odświeżyć ubrania, spryskuję je tym płynem. Wystarczą tylko 2 składniki!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować