×
Wirtualna Polska

To jak parkujesz auto, ułatwia zadanie złodziejowi. Lepiej mieć się na baczności!

Dla każdego posiadacza samochodu, jego dwuśladowy pojazd jest ważnym elementem codzienności. Dzięki niemu możesz bez problemu pojechać do pracy, odebrać dzieci ze szkoły lub pojechać na zakupy. Chyba wszyscy, którzy są przyzwyczajeni do jazdy samochodem, wiedzą, że kiedy go zabraknie życie może być nieco trudniejsze. Auto jest łakomym kąskiem dla złodziei, którzy tylko czekają na Twój błąd. Warto więc pamiętać o kilku rzeczach, które uchronią Twój pojazd przed kradzieżą. Były złodziej samochodów zdradza 5 trików, które skutecznie zabezpieczą Twoje auto!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Parkuj naprzeciwko ściany budynku

wikipedia.com

wikipedia.com

Parkując pojazd na drodze możesz szybko odjechać, a co za tym idzie – złodziej Twojego samochodu również. Lepiej nie ułatwiać mu zadania, jeśli zaparkujesz przodem do ściany budynku.

#2 Skieruj koła samochodu w stronę krawężnika

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
DrivingTests.org

DrivingTests.org

Obrócenie kół w kierunku krawężnika lub stojącego obok pojazdu, utrudni złodziejowi drogę ucieczki. Złodziej może nie spostrzec się jak były ustawione koła i w momencie ruszania może wjechać w opony samochodu stojącego obok. Dodatkowo jeśli ustawisz koła w takiej pozycji po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki, aktywuje to automatyczny zamek kół samochodu.

#3 Wyczyść szybę

pixabay.com

pixabay.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie chodzi tutaj o dokładne umycie wszystkich okien, ale o przetarcie przedniej szyby w miejscu, w którym znajdowała się przyssawka od Twojego GPS lub uchwytu na telefon. Nawet jeśli schowasz drogie urządzenia, złodziej może zobaczyć ślady, które świadczą o tym, że w swoim pojeździe znajdują się cenne gadżety, co zachęci go do włamania.

#4 Zmieniaj miejsce parkingowe

Jeśli codziennie parkujesz na parkingu strzeżonym, gdzie znajdują się strażnicy i kamery, nie ma nic złego w parkowaniu na ulubionym miejscu. Niestety wiele miejsc pracy nie ma takich parkingów i trzeba zostawić samochód obok ruchliwej ulicy. Złodzieje mogą Cię obserwować, dlatego lepiej będzie jeśli co kilka dni będziesz stawać na innych miejscach.

#5 Sprawdź wszystkie drzwi

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Messy Trunk

Mam nadzieję, że nie muszę przypominać Ci o zabraniu kluczyków ze stacyjki i zamknięciu okien, ale przed odejściem od samochodu warto upewnić się czy wszystkie drzwi są na pewno zamknięte. Czasami może się okazać, że zamek od bagażnika uległ awarii. Pamiętaj, że złodziej może Cię obserwować więc jeśli po paru minutach zamek się nie zamknął, nie odpuszczaj i odejdź od auta dopiero wtedy kiedy wszystkie drzwi na pewno będą zamknięte.

Mnóstwo osób używa autoalarmu z immobiliserem lub blokady kolumny kierowniczej, jednak i z nimi złodzieje potrafią sobie poradzić. Dlatego warto pamiętać o wszystkich wyżej wymienionych punktach, na które złodzieje zwracają uwagę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.