×
Wirtualna Polska

Lakiery hybrydowe mogą doprowadzić do poważnego uczulenia. Leczenie może trwać 6 miesięcy

Każda kobieta lubi dobrze i elegancko wyglądać. Odpowiednie ubranie, precyzyjnie przygotowana fryzura, a także idealny makijaż sprawią, że poczujesz się wyjątkowo. Szykując się na imprezę dobrze jest zadbać również o swoje dłonie i paznokcie, które przez mężczyzn uważane są za jedną z najseksowniejszych części kobiecego ciała. Zanim zdecydujesz się pomalować paznokcie, dowiedz się czy nie należysz do grona Polek, które mają uczulenie na hybrydę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Lakiery hybrydowe są wygodne i szybkie w użyciu. Dodatkowo raz pomalowanymi paznokciami możesz cieszyć się przez 2 lub nawet 3 tygodnie

Niestety może się okazać, że Twoje dłonie nie przepadają za tego typu produktami. Jeśli masz alergię na hybrydę, na swoim ciele możesz zaobserwować:

– tworzące się pęcherze na palcach i pod paznokciami. Pęcherzyki być wypełnione ropą,
– zaczerwienione skórki dookoła paznokci,
– pieczenie oraz ból palców, zwłaszcza w okolicy paznokci,
– świąd skórek i opuszków,
– czerwone plamy na dłoniach, które mogą wystąpić również na całym ciele,
– kruchliwe i bardziej łamliwe paznokcie,
– opuchliznę dłoni,
– obfite łuszczenie skóry wokół paznokci.

źródło:www.likar.net.ua

źródło:www.likar.net.ua

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najpoważniejszym objawem alergii na hybrydę jest onycholiza, która polega na odwarstwieniu się płytki paznokcia. Choroba ta może pojawić się zarówno u dłoni jak i stóp, a w czasie jej postępowania paznokcie zaczynają przybierać białą, żółtą lub zieloną barwę. Okres leczenia onycholizy może potrwać od 4 do 6 miesięcy, proces ten jest bardzo bolesny.

Onycholiza może być wywołana przez aceton, którego używa się do zmycia lakieru hybrydowego.

Jeśli, zaobserwujesz którekolwiek z powyższych objawów, należy natychmiast przystąpić do leczenia!

Przede wszystkim udaj się do dermatologa, który dobierze odpowiednie środki leczenia. Zanim jednak uda Ci się zapisać na wizytę, ulgę przyniesie Ci moczenie dłoni w naparze z rumianku. Poczekaj aż mikstura wystygnie i włóż ręce na około kilka minut do cieczy. Skórki wokół paznokcia możesz smarować kremem z panthenolem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Bardzo często zdarza się, że jeśli masz uczulenie na lakiery hybrydowe danej marki, Twoje paznokcie zareagują w podobny sposób na te produkowane przez inne firmy. Lepiej zrezygnować z tego typu manicure, ponieważ rozwój onycholizy może doprowadzić do całkowitej utraty paznokci.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.