×

Ukryta funkcja folii aluminiowej. Szkoda, że producenci nie napisali o tym na opakowaniach

Folia aluminiowa to coś, co każdy ma w swojej kuchni i ma bardzo długą listę użyć wokół domu, ogrodu i innych miejsc. Ale najczęściej używamy ją do pakowania jedzenia i chcemy to robić możliwie wygodnie. Dziś pokażemy ci jak ją odwijać, by było to przyjemnością, a nie utrapieniem.

Niepozorne sreberko, które jest w każdej kuchni, w każdym domu

Folia aluminiowa po raz pierwszy została wyprodukowana we Francji w 1903 roku. Szybko stało się oczywiste, że doskonale sprawdza się w zawijaniu produktów spożywczych, takich jak batoniki czy cukierki. W trakcie II wojny światowej, wojska różnych krajów po obu stronach barykad wykorzystały ten produkt do różnych zastosowań. Na przykład, paski folii były zrzucane z bombowców, przez co myliły systemy śledzenia radarów wroga. Oczywiście, istnieje wiele użyć folii aluminiowej, które mieszczą się pomiędzy oczywistymi (pakowanie żywności) a ultra-innowacyjnymi (zastosowania wojskowe). Ale dzisiaj pokażemy Ci jak używać folii aluminiowej po prostu wygodnie.

 

Folia aluminiowa i kłopoty z odwijaniem

Jeśli korzystasz z folii aluminiowej to problemem, który najczęściej się pojawia jest prawdopodobnie to, jak nieporęcznie się ją odwija. Kiedy to robisz to folia bardzo często turla się po całym opakowaniu, przez co jest Ci jeszcze trudniej urwać idealny kawałek, którego właśnie potrzebujesz. Wyjęcie folii z opakowania też najczęściej nie pomaga. Wręcz przeciwnie – może Ci tylko utrudnić całą robociznę i sprawić, że zajmie Ci ona jeszcze więcej czasu. Ale jest na to prosty sposób, o którym nie wie większość ludzi

 

W przypadku większości folii aluminiowych z boków ich opakowań znajdują się niepozorne wypustki, które można z łatwością wcisnąć do środka.

Jeśli to zrobisz unieruchomią one rolkę folii, która się znajduje wewnątrz opakowania w ten sposób, że będzie się ona idealnie odwijać. Już nie będziesz się musiał męczyć ze ślizgającą rolką i będzie Ci dużo łatwiej urwać dokładnie taki kawałek, jaki będziesz chciał. Ta prosta sztuczka świetnie się sprawdza i sprawia, że wiele rzeczy w kuchni będzie Ci dużo wygodniej zrobić. A już na pewno będzie Ci wygodniej zapakować kanapki na poranne (i drugie) śniadanie.

 

4 ukryte funkcje kas samoobsługowych w sieci sklepów Biedronka. Mało osób z nich korzysta

Triki na przechowywanie jedzenia. Dzięki nim nic się nie marnuje w koszu

Może Cię zainteresować