Wynajął apartament, w którym była podejrzana ładowarka. W środku znajdowała się ukryta kamera - Genialne
×
Wirtualna Polska

Wynajął apartament, w którym była podejrzana ładowarka. W środku znajdowała się ukryta kamera

Kwestia prywatności i ochrony danych to sprawa bardzo ważna, zwłaszcza jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa podczas wakacyjnego lub biznesowego wyjazdu. O ukrytych kamerach w toaletach lub pokojach hotelowych pisaliśmy już nie raz, jednak często większość takich przypadków zdarzała się poza granicami naszego kraju.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ostatnio jednak jeden z czytelników Wykop.pl poinformował, że podczas jego wyjazdu, w pokoju znalazł ukrytą kamerę

niebezpiecznik.pl

Mężczyzna wynajął apartament na popularnym serwisie Booking.com – strona ta cieszy się dobrą renomą, zwłaszcza że właściciele mieszkań muszą się zarejestrować, a pokoje są sprawdzane i oceniane przez innych użytkowników. Jednak w apartamencie, w którym nocował mężczyzna zarejestrowany jako machu1985, znajdowała się podejrzana ładowarka.

freepik.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak opisuje mężczyzna w rozmowie z niezbezpiecznik.pl, początkowo urządzenie nie wzbudziło jego podejrzeń jednak, gdy skończył przeglądać swoje notatki, spojrzał przed siebie i zobaczył ładowarkę, do której podpięty został kabel USB. Kabel ciągnął się za telewizor, jednak nie był pod podpięty do żadnego urządzenia. Po ściągnięciu bolców od wtyczki, w środku urządzenia znajdowało się coś wyglądające jak slot na kartę SD, jednak w środku nie znajdowała się żadna karta pamięci. Mężczyzna zobaczył jednak migotanie, tak jakby w środku znajdowała się dioda.

Właściciel stwierdził, że rozpoznaje ładowarkę ale kupił ją w celu zasilania budzika. Przyznał również, że nie wiedział czym naprawdę jest urządzenie.

Ukryte kamery mogą znajdować się w innych przedmiotach

niebezpiecznik.pl
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Znana jest sytuacja z kamerami ukrytymi w haczykach w publicznych toaletach. Okazuje się, że kamery mogą znajdować się również w kablach. Kamerki ukryte w ładowarkach to koszt około 250 – 300 dolarów i można je kupić na aukcjach internetowych. Zwykle urządzenia nie nagrywają dźwięku, lecz obraz często jest rejestrowany w wysokiej jakości. Kamera, która znajdowała się w apartamencie wynajętym przez użytkownika machu1985 była skierowana na znajdujące się w pokoju łóżko, a samo urządzenie mogło aktywować się na ruch w jego pobliżu.

Mężczyzna zabrał ze sobą ładowarkę z ukrytą kamerą i przekazał ją policji, która ma dokładnie zbadać sprawę.

Jeśli również zobaczysz podejrzane urządzenie, które może Cię nagrywać, koniecznie zgłoś to policji!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować