×

9 budynków, które celowo zostały ukryte przed światem. Na pierwszy rzut oka trudno je odnaleźć

Od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje odrobinę samotności. Nie marzymy wtedy o niczym innym niż zamknięciu oczu i przeniesieniu się do zacisznego miejsca, w którym będziemy mogli odpocząć od otaczającego nas świata.

Poniżej przedstawiamy listę idealnie nadających się do tego miejsc, a raczej domów, które celowo zostały ukryte przed światem. Spokój i cisza gwarantowana!

#1 Dom w Teksasie, USA

Dom, który wygląda z zewnątrz bardzo prymitywnie. Wewnątrz znajduje się jednak wszystko, co jest niezbędne do zapewnienia komfortowego życia. Znajdziemy tam nawet mały basenik mieszczący się tuż obok! Więcej informacji na jego temat znajdziesz tutaj.

#2 Bungalow pod sosnami w Kolumbii Brytyjskiej, Kanada

Dach pokryty mchem sprawia, że ten budynek idealnie wtapia się w krajobraz. Jego wnętrze możesz obejrzeć tutaj.

#3 Domy na szczycie centrum handlowego, Chiny

To centrum handlowe z domami na dachu znajduje się w mieście liczącym ponad 4 miliony osób, dlatego ich umiejscowienie jest całkowicie uzasadnione.

#4 Ukryty dom w Utah, USA

Ten dom został wybudowany w 1986 roku przez małżeństwo, które marzyło o tym, aby zamieszkać w cichym i spokojnym miejscu. Jego wnętrze możesz obejrzeć tutaj.

#5 Villa Vals w Vals, Szwajcaria

Podziemna willa nie powstała bez powodu – władze zabroniły wznoszenia budynków, ponieważ mogłyby zepsuć krajobraz. Cenę za rezerwacje i inne dane dotyczące tej niesamowitej budowli znajdziesz tutaj.

#6 Chata górka w Hordaland, Norwegia

Architekci zrobili wszystko, aby budowla tworzyła z krajobrazem jedną całość. Zdjęcia wnętrza można zobaczyć tutaj.

#7 Budynek na kalifornijskiej pustyni, USA

Ten nietypowy dom znajduje się na pustyni i przypomina stertę liści. Więcej zdjęć tej wyjątkowej budowli znajdziesz tutaj.

#8 Hotel Mirrorcube w Laponii, Szwecja

Zewnętrze ściany tego budynku pokryte są szkłem, a następnie folią, aby ptaki mogły zauważyć przeszkodę. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

#9 Penthouse w Bejrucie, Liban

Początkowo nikt nie wierzył w ideę zbudowania budynku w skale, ale sam projekt przyciągnął wielu potencjalnych inwestorów dzięki czemu było to możliwe. Ostatecznie pracy podjęła się libańska agencja nieruchomości. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.