×

9 ukrytych funkcji androida, które bywają niezwykle przydatne

W Polsce telefony z oprogramowaniem Android są najbardziej popularne. Wiedzieliście, że nasze smartfony skrywają wiele sekretów?

#1 Tryb gościa

Przydatna opcja, gdy usłyszymy słynne słowa „Weź pokaż ten nowy telefon”. Tryb Gościa pozwala na zablokowanie prywatnych plików, jednocześnie dając danej osobie pełen dostęp do możliwości telefonu. Wystarczy, że przejedziemy palcem od góry do dołu i obok ikony „ustawień” zobaczymy odpowiednią ikonę. Możemy także zablokować część ustawień np. aparat, aby gość nie zaczął szaleć z robieniem fotek.

#2 Skaner dokumentów

Wbrew pozorom aparat w telefonie nie tylko służy do robienia zdjęć. Warto zainstalować na telefonie aplikację, która umożliwi Wam skanowanie dokumentów. Aplikacja odpowiednio przerobi zdjęcie, aby nie pozostawiało wątpliwości, że jest to skan. Jedną z takich aplikacji jest Tiny Scanner. Inną możliwość daje skanowania daje także samo oprogramowanie od Google i dokładnie opisaliśmy tę metodę w tym artykule.

#3 Telefon przeczyta Ci wiadomości na głos

Telefon przeczyta Ci wiadomości na głos. Jeśli nie lubisz czytać wiadomości, albo masz problemy ze wzrokiem, to warto rozważyć przydatną opcję czytania wiadomości na Androidzie. Dzięki syntetyzatorowi mowy oprogramowanie przeczyta otrzymane wiadomości tekstowe. Wystarczy, że wejdziesz w Ustawienia > Język i wprowadzanie tekstu (ew. ułatwianie dostepu) > Zamiana tekstu na mowę.

#4 Przenośny router

Każdy telefon może służyć jako przenośny router i udostępniać Internet. Przejdź do Ustawienia -> Sieć i internet -> Hotspot i tethering. Profilaktycznie ustaw swoje hasło, aby przypadkowo ktoś nie podłączył się do Twojej sieci. To bardzo przydatna opcja, gdy akurat Twój dostawca ma awarię, a Ty musisz wysłać ważnego e-maila z komputera.

#5 Namierzanie skradzionego urządzenia


Jak znaleźć zgubiony telefon – pod tym linkiem znajdziesz obszerniejszy artykuł na ten temat 😉

Google dba o to, aby Wasze telefony nie znalazły się w niepowołanych rękach. Dlatego stworzył specjalny system namierzania za pośrednictwem strony. Możecie aktywować sygnał dźwiękowy czy wyczyścić swój telefon do zera, aby Wasze dane nie trafiły w niepowołane ręce. Wystarczy, że wejdziecie tutaj i skonfigurujecie odpowiednie opcje.

#6 Ukryta gra

Od czasów wersji Androida 2.3 Gingerbread Google umieszcza mały sekret w postaci mini-gry. Aby ją odnaleźć przejdź do „Ustawień” i wybierz „Informacje o telefonie” lub „Informacje o tablecie”. Następnie szybko kilkukrotnie naciśnij informację o danej wersji Androida. Powinna ukazać Ci się mini gra.

#7 Ciemne tło zwiększa wytrzymałość baterii

Jeśli wybierzesz czarne lub proste ciemne tło, to telefon automatycznie wyłączy podświetlanie kolorowych pikseli. Szybko zauważysz, że bateria urządzenia dłużej wytrzymuje. Warto także rezygnować z wszelkich animowanych tapet bądź motywów. Potrafią one „pożerać” naprawdę sporo energii!

#8 Powiększanie obrazu na ekranie

Masz problemy ze wzrokiem i nie zawsze widzisz wszystko na ekranie? Warto rozważyć opcję lupy. Wystarczy przejść do Ustawienia> Dostępność(ew. Ułatwienia dostępu)> Gesty powiększenia. Następnie możesz powiększyć dowolną część wyświetlacza, dotykając go.

#9 Tryb prosty wyświetlacza – większe ikony i litery na wyświetlaczu

W ustawieniach wyświetlacza możesz wybrać opcję „Tryb prosty”. Wtedy wszystkie ikony i ich podpisy będą powiększone cały czas!

Znaliście te funkcje? Korzystaliście z nich może?

 
Źródła: brightside.me

Wybrane dla Ciebie

Plantswapp, czyli kwiaty na wirtualnym rynku. Pierwsza aplikacja dla wszystkich roślinoholików

Posiadasz w domu za dużo roślin? Chciałbyś kilka z nich oddać w dobre ręce bądź wymienić na inne? Teraz to możliwe! Dzięki aplikacji Plantswapp wkroczysz na wirtualny, roślinny rynek i poznasz innych miłośników kwiatów doniczkowych. Jak działa aplikacja? Aplikacja jest zupełnie darmowa. Najpierw musisz ściągnąć ją na swój telefon i wybrać lokalizację, aby móc bez […]

12 aplikacji mobilnych, które sprawdzą się podczas każdej podróży. Turystyczny niezbędnik

Dziś właściwie już chyba nikt nie używa papierowej mapy podczas wakacyjnych wojaży i weekendowych wypadów. Została wyparta przez telefony oraz inne urządzenia mobilne. Przygotowałam subiektywne zestawienie aplikacji, które zdecydowanie podniosą komfort podróżowania oraz sprawią, że wyjdziesz obronną ręką z każdej (nawet kryzysowej) sytuacji. 1. SYGIC TRAVEL Ten przewodnik turystyczny jest stanie zaplanować każdą podróż. Wystarczy […]

Jak ustawić hasło na folder w telefonie?

Smartfony mają coraz szerszą opcję zabezpieczeń, od PIN-u, haseł, wzorów na ekranie po zabezpieczenia biometryczne. Ale dla ochrony wrażliwych danych można jeszcze dodatkowo zabezpieczać foldery z nimi. Podpowiemy krok po kroku, jak ustawić hasło na folder w telefonie. Producenci smartfonów tacy jak Samsung, czy Huawei dostarczają takie bezpieczne foldery z nakładką na Androida. Nie jest […]

Najpopularniejsze i najłatwiejsze wzory odblokowania android

Popularnie wzory na odblokowanie telefonu, które łatwo złamać. Używa ich ponad 70% użytkowników!

Rysujesz kilka linii między punktami i już masz dostęp do telefonu! Łatwe i proste do zapamiętania i stosowania. Jednak czy wzór blokady ALP – Android Lock Pattern, który jest alternatywą dla hasła lub PIN-u, jest trudniejszy do złamania? Poznaj łatwe i popularne hasła na Android oraz co je łączy! Istnieją popularne wzory kodów na telefon, […]

Niebezpieczne aplikacje na Androida, które natychmiast musisz usunąć

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania bez naszych smartphone’ów. Nie chodzi już o sam kontakt telefoniczny, lecz o stałe połączenie z siecią oraz setki aplikacji. Z racji tego, że większość z nas korzysta z telefonów z systemem Android, przygotowaliśmy listę aplikacji, które natychmiast musisz odinstalować! Te niebezpieczne aplikacje, które mogą wysyłać wrażliwe dane […]

7 telefonicznych trików, dzięki którym poczujesz się jak mistrz technologii

Każdy z nas ma smartfona. Te urządzenia tak bardzo ułatwiły nam życie i zastąpiły wiele innych przedmiotów, że dziś już ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez nich. Wątpliwe także jest, by w najbliższym czasie cokolwiek zastąpiło nasze telefony. Nie zawsze jednak w pełni wykorzystujemy ich potencjał. Smartfony mają wiele ukrytych funkcji i mogą stać się jeszcze […]