×

Wystarczy włożyć palca do drinka, aby dowiedzieć się, czy ktoś nie dosypał Ci tabletki gwałtu

Tabletka gwałtu jest stosunkowo łatwo dostępna. Mężczyźni dosypują je do drinka kobiety, a wtedy często dochodzi do gwałtu.

Problem ten jest bagatelizowany, a niestety takie przypadki nie są rzadkością. Właśnie dlatego czterech studentów z North Carolina State University postanowiło uporać się z tym problemem.

Wpadli na wygodne i dyskretne rozwiązanie, które pomaga ochronić kobiety. Specjalny lakier do paznokci jest w stanie wykryć różne narkotyki dodane do napoju.

Projekt nosi nazwę Undercover Colors. Wystarczy włożyć palec do drinka, a lakier zmieni kolor jeśli podejrzane substancje znajdują się w napoju.

Mimo, że lakier jest w fazie rozwoju, a liczba wykrywanych narkotyków niewielka, to jest w stanie zareagować na najpopularniejsze substancje.

Dzięki pomysłowi studentów wiele kobiet będzie znacznie bezpieczniejsze. Z niecierpliwością czekamy aż produkt trafi do sprzedaży. Łatwo i dyskretnie!

Jednak bez względu na wszystko, należy mieć umiar. Nietrzeźwa osoba również jest łatwą ofiarą, więc zawsze zachowaj czujność.

Może Cię zainteresować

zamknij