Wystarczy włożyć palca do drinka, aby dowiedzieć się, czy ktoś nie dosypał Ci tabletki gwałtu

Tabletka gwałtu jest stosunkowo łatwo dostępna. Mężczyźni dosypują je do drinka kobiety, a wtedy często dochodzi do gwałtu.

Problem ten jest bagatelizowany, a niestety takie przypadki nie są rzadkością. Właśnie dlatego czterech studentów z North Carolina State University postanowiło uporać się z tym problemem.

Wpadli na wygodne i dyskretne rozwiązanie, które pomaga ochronić kobiety. Specjalny lakier do paznokci jest w stanie wykryć różne narkotyki dodane do napoju.

Projekt nosi nazwę Undercover Colors. Wystarczy włożyć palec do drinka, a lakier zmieni kolor jeśli podejrzane substancje znajdują się w napoju.

Wystarczy włożyć palca do drinka, aby dowiedzieć się, czy ktoś nie dosypał Ci tabletki gwałtuUdostępnij

Mimo, że lakier jest w fazie rozwoju, a liczba wykrywanych narkotyków niewielka, to jest w stanie zareagować na najpopularniejsze substancje.

Dzięki pomysłowi studentów wiele kobiet będzie znacznie bezpieczniejsze. Z niecierpliwością czekamy aż produkt trafi do sprzedaży. Łatwo i dyskretnie!

Wystarczy włożyć palca do drinka, aby dowiedzieć się, czy ktoś nie dosypał Ci tabletki gwałtuUdostępnij

Jednak bez względu na wszystko, należy mieć umiar. Nietrzeźwa osoba również jest łatwą ofiarą, więc zawsze zachowaj czujność.