10 urodowych nawyków, które sprawią że będziesz wyglądać o 10 lat młodziej

Piękno nie jest zależne tylko od naszej genetyki, ale także o wielu nawyków i czynności, które wykonujemy każdego dnia. Jedni mają w zwyczaju codziennie rano wypijać szklankę wody, z kolei inni nie pomijają żadnego kroku z pielęgnacji. Oczywiście kulminacja tych wszystkich czynności daje najlepsze efekty w przyszłości jednak są pewne rzeczy, które sprawią, że efekty będą widoczne na długi czas.

#1 Dbaj o swoją szyję

youtube.com

Skóra na szyi jest równie cienka i wrażliwa jak ta na powiekach. Nawet jeśli dobrze wykonasz makijaż twarzy, to po szyi będzie można zobaczyć pierwsze oznaki starzenia. Jeśli często czytasz w pozycji poziomej lub śpisz na wysokich poduszkach możesz skończyć z widocznymi zmarszczkami czyli tzw. pierścieniami Wenus. Pamiętaj o nawilżeniu oraz odżywianiu skóry.

#2 Miej przy sobie butelkę z wodą

Większość z nas wie, jak codzienne spożycie wody wpływa na nasze ciało.Ale nie każdy z nas potrafi zrobić z tego stały nawyk. Kup ładną butelkę wielokrotnego użytku i zawsze trzymaj ją w torbie. Po pierwsze, ten modny dodatek uratuje naszą ziemię przed obfitością plastiku. Po drugie, będzie to doskonałe przypomnienie, aby ugasić pragnienie.

#3 Trzymaj stopy wyżej niż głowę

youtube.comyoutube.com

Kiedy rozmawiasz z koleżanką przez telefon lub trzymasz maseczkę na twarzy, warto podnieść nogi wysoko i położyć je na ścianie. Taki przyjemny i prosty sposób sprawi, że w przyszłości unikniesz żylaków. Taka pozycja działa lepiej na krążenie krwi w organizmie, a także pozytywnie wpływa na Twoje samopoczucie.

#4 Używaj kremów z filtrem przez cały rok

Może to zabrzmieć dziwnie jednak stosowanie kremu przeciwsłonecznego o każdej porze roku, to naprawdę dobry nawyk. Promienie słoneczne wpływają na naszą skórę nie zależnie od tego czy jest wiosna czy zima. Ponadto według badań, ludzie którzy używają kremu SPF przez cały rok, starzeją się o 24% wolniej niż Ci, którzy tego nie robią. Pamiętaj także o noszeniu okularów słonecznych!

#5 Śpij na gładkiej poduszce

youtube.com

Bardzo niewiele osób ma piękną, świeżą twarz tuż po przebudzeniu. Zazwyczaj sytuacja wygląda tak, że nasza twarz ociera się o poduszkę, a to powoduje pojawienie się zmarszczek i brudu. Jednak zmiana poduszki ze zwykłej poszewki na tę jedwabną lub satynową sprawi, że Twoja cera będzie wyglądać świeżo i promiennie.

#6 Pamiętaj o zasadzie 2/30

youtube.com

Bez dużego nakładu energii i wysiłku możesz zadbać o swoją kondycję. Przeciętny człowiek ogląda około 2 godziny telewizji (lub filmów w internecie), a przy tym spożywa słodkie napoje i tuczące pokarmy. Nie oglądaj wszystkiego co leci w telewizji, obejrzyj np. dwa odcinki krótkiego serialu, a przez następne 30 minut wykonaj kilka prostych ćwiczeń. Ten nawyk pomoże Ci uniknąć nadwagi, a dodatkowo będziesz w lepszej formie i znajdziesz czas na hobby.

#7 Nie noś gumek do włosów, które są zbyt ciasne

youtube.com

Jeśli lubisz nosić wysoko upięte kucyki, że stałe noszenie za ciasnych frotek może spowodować osłabienie włosów w miejscu ich związania. Nie dość, że wygląda to źle, to jeszcze bardzo trudno jest odbudować tak uszkodzoną strukturę włosa, który staje się kruchy. Jeśli chcesz nosić włosy związane w kucyk, warto użyć spiralnych gumek do włosów.

#8 Trzymaj telefon na wysokości oczu

facebook.com/zdroweplecypl

Chirurdzy plastyczni zauważają, że w ciągu ostatniej dekady problem zwiotczających podbródków i zmarszczek na szyi stał się bardzo powszechny wśród kobiet w wieku poniżej 40 lat. Patrzenie na telefon gdy ten jest na wysokości klatki piersiowej lub jeszcze niżej, negatywnie wpływa na mięśnie i skórę w okolicy szyi. Dlatego na naszych szyjach pojawiają się zmarszczki oraz możemy zauważyć u siebie podwójny podbródek. Nawyk trzymania książki lub telefonu na poziomie oczu pomoże zapobiec przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek.

Posiadanie dni bez używania smartfonów lub wyłączanie go na godzinę przed pójściem spać może być bardzo pomocne. Ten nawyk pomoże twojemu ciału produkować więcej hormonu melatoniny, który spowalnia proces starzenia się.

#9 Używaj nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej

W szkołach uczono nas, że zęby powinno się myć 2 razy dziennie, jednak to nie wystarczy, żeby w pełni cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Stosuj płyn do płukania jamy ustnej rano i wieczorem, a także używaj nici dentystycznej po każdym posiłku. Znacznie zmniejszy to ilość zabrudzeń na Twoich zębach, zwłaszcza jeśli lubisz pić kawę i herbatę.

#10 Rozmawiaj przez telefon używając zestawu słuchawkowego

youtube.com

Trzymanie telefonu z dala od twarzy może być najlepszą rzeczą, jaka zrobisz aby chronić skórę twarzy. Badania wykazały, że ekran smartfonu ma 18 razy więcej bakterii niż uchwyt do spłukiwania wody w publicznej toalecie. Innym dobrym nawykiem może być codzienne czyszczenie ekranu chusteczkami antybakteryjnymi.

Źródło i fotografie: brightside.me