Usunęłam grzyb na ścianie produktem z apteki za 9 zł! Po 3 dniach nie było po nim śladu
×
Wirtualna Polska

Usunęłam grzyb na ścianie produktem z apteki za 9 zł! Po 3 dniach nie było po nim śladu

Kiedy na naszych ścianach zobaczymy wykwity grzyba, to nie jest to przyjemna chwila. Wpadamy w panikę, bo nie wiemy, skąd się wziął i jak się go pozbyć. A trzeba to zrobić szybko i skutecznie, ponieważ grzyb na ścianie nie służy ani wyglądowi naszych pomieszczeń, ani naszemu zdrowiu. Pozbądź się go domowym sposobem za kilka złotych raz na zawsze!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiele domów zmaga się z tym problemem. A powodem tego najczęściej jest wilgoć wynikająca z wadliwej konstrukcji budynku. Grzyb na ścianie pojawia się zwykle w łazienkach i kuchniach, ale zdarza się też w innych pomieszczeniach – nawet w sypialni, co ma opłakane skutki w naszej kondycji zdrowotnej.

Ma postać ciemnych nieestetycznych plam, które wpływają na to, że doskwiera nam ból głowy, problemy z koncentracją i oddychaniem oraz inne poważniejsze dolegliwości. Nie mówiąc już o tym, że długotrwałe wdychanie powietrza skażonego grzybem zwiększa ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe!

Nie ma na co czekać – jak usunąć grzyba ze ścian?

To ustrojstwo negatywnie wpływa również na stan budynku, ponieważ wnika w struktury ścian i je niszczy! Nie można mu na to pozwalać. Rozpraw się z nim tanio i skutecznie, w czym pomogą Ci sprawdzone domowe sposoby. Są banalnie proste, nie wymagają dużego wkładu pracy ani wdychania żrących sklepowych chemikaliów. Do zabiegu usuwania grzyba ze ścian potrzebne Ci będą: pusta butelka ze spryskiwaczem, gąbka i ściereczka oraz…

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Grzyb na ścianie
Grzyb na ścianie Fot. Freepik

Co na grzyba w domu?

  • Olejek herbaciany – zmieszaj w butelce 2 łyżki olejku z 2 szklankami ciepłej wody. Spryskaj ściany i zostaw na 3 dni. Nie dotykaj ściany w tym czasie. Potem zetrzyj pozostałości po pleśni wodą z mydłem i osusz miejsce ręcznikiem.
  • Ocet spirytusowy – wymieszaj go z wodą w stosunku 4:1. Spryskaj ścianę i pozostaw do wchłonięcia na około godzinę, po czym starannie wyszoruj.

Żeby mieć pewność, że pleśń nie powróci, powtórz czynność usuwania pleśni po paru dniach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Możesz też zadziałać dodatkowym rozwiązaniem

Nasyp soli do naczyń i rozłóż w miejscach, w których masz wykwity na ścianach – to pomoże pozbyć się wilgoci.
Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, nakładaj na plamy grzyba wodę wymieszaną z sodą oczyszczoną.

Przeczytaj też nasz artykuł: Nasączam waciki i kładę na pleśń w kabinie prysznicowej. Po chwili wygląda jak nowa

Zobacz, co zrobić żeby dom pięknie pachniał? Sprawdzone metody na nieprzyjemne zapachy

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować