×

Więc chcesz pozbyć się włosków ze skóry nad górną wargą na zawsze. Ten przepis jest niesamowity!

Każda kobieta zna ten problem – włosy rosną na tych częściach ciała, na których nie powinny. Szczególnie irytujące jest to owłosienie, które występuje na twarzy. Lepiej nie usuwać ich w drastyczny sposób, bo można tylko podrażnić delikatną skórę twarzy. Niektóre kobiety golą codziennie wąsik, ale ta metoda jest daleka od ideału.

Jak w takim razie poradzić sobie z niechcianymi włosami na górnej wardze i brodzie?

Mamy dwa proste sposoby! Zobacz sama!

Pamiętaj, że włosy na twarzy kobiety nie są czymś niepokojącym. Niektóre z nas mają ich więcej, inne mniej. Oczywiście u kogoś, kto ma ciemne włosy, zarost będzie bardziej widoczny, ale także i te panie mogą sobie z tym w prosty sposób poradzić. Nie ma powodów do wstydu, ponieważ to dotyczy większości z nas.

Regularne golenie podrażnia skórę, substancje chemiczne w wosku powodują złą cerę, a nawet wyrywanie pęsetą może powodować ciężkie zapalenie spowodowane wrastającymi włoskami.

Sięgnij zatem po te dwie genialne metody, które powstały w oparciu o receptury kobiet z Bliskiego Wschodu.

Po 4 tygodniach regularnego stosowania zauważysz efekty.

1

Sposób 1:

Składniki:

– mąka z ciecierzycy (½ miski)

– mleko (½ szklanki)

– kurkuma (1 czubata łyżeczka)

– śmietana z 30% tłuszczu (1 łyżeczka)

Wsyp do miski mąkę z ciecierzycy. Dodaj pół szklanki mleka, łyżeczkę sproszkowanej kurkumy i łyżeczkę śmietany. Wszystko dokładnie wymieszaj.

Zastosowanie:

Rozprowadź maskę na problematyczne miejsca na twarzy, gdzie występują włoski, których chcesz się pozbyć i pozostaw ją na około 20-25 minut. Musi wyschnąć. Następnie usuń ją w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków. Resztki możesz zmyć ciepłą wodą.

2

Sposób 2:

Składniki:

– miska starych ziemniaków

– miska żółtej soczewicy

– sok z cytryny (4 łyżki)

– miód (1 łyżka)

Umieść soczewicę na noc w misce z wodą. Do innej miski dodaj ziemniaki, ale wyciśnij z nich wcześniej wodę (nie dodawaj jej do maseczki). Wrzuć soczewicę do nich, sok z cytryny i miód. Wszystko dokładnie wymieszaj.

Zastosowanie:

Umieść maskę punktowo na problematycznych miejscach. Pozostaw ją do wyschnięcia, a następnie spłucz ciepłą woda.

Może Cię zainteresować

zamknij