×

Nasmaruję tym uszczelki w samochodzie na zimę. Raz wystarczy, by nie zamarzały

W najzimniejszych miesiącach w roku kierowcy muszą się zwykle zmagać z całą masą przeróżnych problemów. Jednym z częściej pojawiających się wyzwań są uszczelki w samochodzie, które lubią zamarzać, a następnie pękać. Pokażemy Ci dzisiaj jak w prosty sposób temu zapobiec.

Problem z uszczelkami

Zamarznięta uszczelka może sprawić, że trudno będzie Ci otworzyć drzwi swojego samochodu. Ale nie to jest najgorsze – jeszcze większym problemem może być za chwilę ich zamknięcie. Nikt nie chce się znaleźć w sytuacji, w której nagle podczas jazdy drzwi jego samochodu nagle samodzielnie się otwierają. Może to bardzo łatwo doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem i bardzo poważnego wypadku. To jest o ile w ogóle będziesz w stanie ruszyć autem rano spod domu, jeśli nie będziesz mógł zamknąć drzwi. Do tego dodatkowo zamarznięte uszczelki lubią pękać. A to z kolei sprawia, że nie trzymają dobrze izolacji pomiędzy wnętrzem samochodu, a światem zewnętrznym. Co oczywiście może mieć przełożenie na Twój komfort jazdy.

Z wszystkimi powyższymi problemami możesz sobie poradzić przy pomocy jednego z najbardziej popularnych i najtańszych produktów kosmetycznych – wazeliny.

Dlaczego wazelina nadaje się do zabezpieczenia uszczelek?

Wazelina jest mieszaniną olejów mineralnych i wosków, które tworzą półstałą, galaretowatą substancję. Produkt ten nie zmienił się zbytnio od czasu, gdy Robert Augustus Chesebrough odkrył go w 1859 roku. Jest używana głównie jako balsam leczniczy i maść na rany, oparzenia i otarcia skóry. Zalety wazeliny wynikają przede wszystkim z jej głównego składnika – ropy naftowej, która pomaga uszczelnić skórę lub inne powierzchnie za pomocą bariery chroniącej przed wodą. Pomaga to w zatrzymywaniu wilgoci (a skórze w gojeniu się). To świetny środek nawilżający, który bardzo dobrze radzi sobie także w niskich temperaturach.

Wszystkie te właściwości sprawiają, że wazelina nadaje się również do zabezpieczenia uszczelki w samochodzie przed działaniem takich temperatur, jakich doświadczamy u nas w zimie. Jej zaaplikowanie jest bardzo łatwe, a do tego jest to bardzo tani produkt.

Jak za pomocą wazeliny zakonserwować uszczelki w zimie?

Wystarczy, że wykonasz te czynności krok po kroku:

Otwórz drzwi swojego samochodu i zacznij od wyczyszczenia uszczelki szmatką nawilżoną woda zmieszaną z dowolnym środkiem czyszczącym

uszczelki w samochodzie
uszczelki w samochodzie, fot. genialne.pl

Następnie wytrzyj uszczelkę do sucha drugą szmatką. Teraz weź słoiczek/tubkę wazeliny i niewielką ilość nanieś na palce

uszczelka, fot. genialne.pl

Następnie nasmaruj uszczelkę swojego samochodu

uszczelka, fot. genialne.pl

Nanieś jej tyle, aż poczujesz palcami różnicę

uszczelki w samochodzie
uszczelki w samochodzie, fot. genialne.pl

I to wszystko! Uszczelka w Twoim samochodzie będzie dużo lepiej chroniona przed zamarznięciem

uszczelka, fot. genialne.pl

Jak przygotować auto na zimę? 3 tanie akcesoria, które musisz mieć!

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Może Cię zainteresować

zamknij