Polak wymyślił sposób na sadzenie roślin bez użycia gleby. Ten pomysł pokochało tysiące osób - Genialne
×
Wirtualna Polska

Polak wymyślił sposób na sadzenie roślin bez użycia gleby. Ten pomysł pokochało tysiące osób

Kiedy myślisz o roślinach to na pewno zdajesz sobie sprawę, że podmiotami potrzebnymi do ich prawidłowego rozwoju jest powietrze, światło oraz gleba. Okazuje się jednak, że prawie wszystko da się obejść czego dowodem jest najnowszy pomysł Polaka, który zdecydował się na niecodzienny projekt! Czy sadzenie roślin bez użycia gleby jest możliwe? Okazuje się, że tak!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
sadzenie roślin bez użycia gleby 4
https://instagram.com/verdeat_garden

Za ten nieco szalony, lecz genialny pomysł odpowiada Robert Paluch, który stworzył produkt o nazwie Verdeat. Pomysłodawca domowego ogródka bez potrzeby użycia gleby, jest miłośnikiem zdrowego trybu życia oraz weganinem. W dużej mierze to stało się impulsem do stworzenia rozwiązania umożliwiającego hodowanie roślin w sposób ekologiczny i bez użycia gleby.

sadzenie roślin bez użycia gleby 3
https://verdeat.com

Verdeat pozwala na ekonomiczne sadzenie roślin, a ponadto sprawia, że rosną one aż 40% szybciej! Bez problemu można je także uprawiać przez cały rok, bez względu na panujące warunki pogodowe. Jedno urządzenie jest w stanie umożliwić posadzenie aż 76 roślin. Verdeat pozwala także oszczędzić wodę oraz energię. Według informacji znalezionych na stronie produktu, pozwala on na sadzenie roślin bez pestycydów oraz produktów zawierających GMO. Cała konstrukcja produktu jest wykonana z materiałów przyjaznych środowisku. Produkt dostępny jest w trzech rozmiarach, z czego najmniejsza pozwala na posadzenie 18 sadzonek, średnia na 38, zaś największa aż 76.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dla jednych to co sprawia przyjemność może budzić obrzydzenie u innych, dlatego też wiele osób odrzuca myśl o grzebaniu w ziemi i brudzeniu sobie rąk glebą. Być może to sprawiło, że Verdeat zdobył uznanie na cały świecie. Pomysł pokochało tysiące osób, które zdecydowały się wesprzeć pomysł Roberta Palucha na platformie Kickstarter. Obecnie zebrano ponad 54 tysiące z planowanego budżetu, który wynosił 40 tysięcy!

sadzenie roślin bez użycia gleby 2
https://instagram.com/verdeat_garden
sadzenie roślin bez użycia gleby 1
https://instagram.com/verdeat_garden

Co sądzisz o sadzeniu roślin bez użycia gleby?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także:

1) Doniczka robot śledzi promienie słoneczne i przechodzi w idealne miejsce dla rośliny

2) Użycie polopiryny w ogrodzie sprawi, że rośliny będą rosły silniejsze

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować