×

W mroźne dni zastosuj ten trik. Uchronisz dom przed utratą ciepła

Dni są coraz chłodniejsze. Już teraz – będąc na zewnątrz – myślimy tylko o powrocie do ciepłego mieszkania. Powinniśmy więc zadbać o to, żeby ta chwila powrotu była naprawdę przyjemna, żeby nasz dom faktycznie być ciepłym azylem. Zagrażać temu mogą nieszczelne okna, przez które ucieka ciepłe powietrze. Ustawienie grzejników na wyższy tryb pracy nie jest dobrym rozwiązaniem, bo bardzo kosztownym. Oto tani i szybki sposób – folia bąbelkowa na okna!

Czy folia bąbelkowa chroni przed mrozem? Ten trik bije rekordy popularności w sieci, wiele osób testuje go z ciekawości, czy faktycznie jest tak skuteczny – i jest! Ponadto, kosztuje tylko parę złotych! Nie musisz kupować specjalnych gadżetów i skomplikowanego w montażu sprzętu.

Jak tanio ocieplić okna?

Wystarczy tylko:

  • butelka ze spryskiwaczem
  • woda
  • folia bąbelkowa
folia bąbelkowa do okna
Folia bąbelkowa do okna fot. genialne.pl

Jak przykleić folię bąbelkową na szybę?

To prostsze niż Ci się wydaje. I – wbrew pozorom – wcale nie potrzebujesz do tego kleju, więc nie obawiaj się, że zniszczysz swoje szyby. Jak szybko ocieplić okna?

Pierwszym krokiem jest wycięcie folii bąbelkowej

Najpierw zmierz dokładnie wymiar swojej szyby, następnie odmierz go na materiale i przytnij go na odpowiednią wielkość. Zrobisz to bez żadnego wysiłku, ponieważ folia jest miękka, elastyczna i łatwo daje się pociąć.

Teraz nalej ciepłej wody do butelki ze spryskiwaczem

Starannie spryskaj szybę od wewnątrz – niech wody nie będzie ani za dużo, ani za mało. Folia bąbelkowa ma dwie strony – płaską i wypukłą – czynność powtórz na tej z wypustkami.

folia bąbelkowa na oknie
Folia bąbelkowa do okna fot. genialne.pl

Teraz delikatnie przymocuj folię wypukłą stroną do szyby

Nie dociskaj zbyt mocno, ale też niech nie będzie to za słabe przyłożenie folii do okna. Jeśli zrobisz to dobrze, ten trik posłuży Ci przez całą zimę. To tani i szybki sposób na ocieplenie okien, który zostanie z Tobą na lata.

Gdy już wykonasz tę domową izolację, warto opuścić żaluzje – zadziała to jak kolejna warstwa termoochronna. Nie przejmuj się, że po zimie Twoje okna będą brudne, a folia zostawi widoczne smugi – jej usunięcie jest tak samo proste jak aplikacja.

Folia bąbelkowa do okna
Folia bąbelkowa do okna fot. genialne.pl

 

Folia bąbelkowa na okna to bez wątpienia największy hit nadchodzącej zimy, ale zobacz też, jak zatrzymać ciepło w domu poprzez uszczelnienie okien!

Zobacz 8 lifehacków, dzięki którym twoje rachunki będą niższe!

Źródła: www.youtube.com

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować