×
Wirtualna Polska

W Tokio stanęły przezroczyste toalety. Japończycy po raz kolejny rzucili cały świat na kolana!

Japończycy są mistrzami kreatywnych rozwiązań! Wraz z końcem sierpnia, bieżącego roku, w jednej z tokijskich dzielnic (Shibuya) stanęły przezroczyste toalety. Można z nich skorzystać w dwóch parkach (Yoyogi Fukamachi Mini Park oraz Haru-no-Ogawa Community Park).

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przezroczyste toalety w Tokio

Koniec z brudnymi toaletami

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sam pomysł ma na celu zmianę negatywnego postrzegania publicznych szaletów. Zwykle jawią nam się one jako miejsca brudne, zaniedbane i zniechęcają do wejścia. Po drugie, z tyłu głowy, mamy obawę, że toaleta może być zajęta.

Przezroczyste szyby w magiczny sposób matowieją

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Architekci z pracowni Shigeru Ban Architects postanowili zająć się tym problemem. Dzięki szklanym ścianom każdy przechodzień może od razu ocenić czystość szaletów i zweryfikować czy ktoś przebywa w środku. Przed wejściem do kabiny można mieć uczucie, że nasza prywatność nie będzie chroniona. Jednak po zamknięciu drzwi dzieje się prawdziwa magia. Szyby nagle matowieją i użytkownik staje się niewidoczny dla przechodniów.

Szalety świecą niczym latarnie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Toalety wykonane zostały z kolorowego szkła, które nocą zaczyna świecić niczym przydrożne latarnie. Dzięki temu nikt nie będzie miał problemu z jej zlokalizowaniem po zapadnięciu zmroku. Na razie w Tokio znajdują się dwa tego typu obiekty.

Jak Ci się podobają takie przezroczyste toalety? Uważasz, że to dobry pomysł?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: edition.cnn.com

Może Cię zainteresować