Kategorie GenialneMiejsca

5 dowodów na to, że wakacje all inclusive wcale się nie opłacają

Wakacje dopiero się zaczynają, chociaż wiem, że część z Was pewnie już wróciła z wyjazdów. A może dopiero planujesz wypoczynek? Często zastanawiam się jaka opcja jest lepsza – wakacje zaplanowane na własną rękę czy wycieczki w hotelu z all inclusive. Zdarzyło mi się spędzać urlop w różnych warunkach i czasami ponarzekać na to i owo, jednak spotkałam się z wieloma opiniami, że all inclusive wcale nie jest takie kolorowe jak większości się wydaje.

Jeśli planujesz urlop koniecznie dowiedz się kilku rzeczy na temat luksusowych wypoczynków, które proponują nam biura podróży. Być może się rozmyślisz i stwierdzisz, że lepiej samemu zaplanować wycieczkę. Pamiętaj wybór zawsze należy do Ciebie!

#1 Jedzenie

instagram.com/canabravaresort

Wybierając opcję all inclusive wielu turystów myśli, że przez cały dzień może bezkarnie jeść wszystkie dania ze stołówki. W rzeczywistości all inclusive polega na tym, że w określonych godzinach podawane są posiłki (np. od 7:00 do 11:00 można udać się na śniadanie) w formie szwedzkiego stołu. Goście hotelowi często o tym nie wiedzą i z pretensjami oczekują posiłku nawet w późniejszych godzinach. Ten błąd leży po stronie turystów, jednak to co można zarzucić hotelom to, fakt że w wielu hotelach jedzenie nie jest różnorodne. W trakcie dwutygodniowych wczasów każdy chciałby skosztować nowego dania, jednak rzeczywistość może wyglądać inaczej i skończyć się na tych samych posiłkach każdego dnia.

#2 Drinki

instagram.com/jannie2100

Goście hotelowi, którzy wybierają opcję all inclusive nie zdają sobie sprawy, że drinki z hotelowego baru nie zawsze są darmowe. Często hotele nie informują podróżnych, że są one dodatkowo płatne i naliczają wszystko na otwarty rachunek. Może to być bolesne doświadczenie zwłaszcza, gdy przyjdzie czas aby opuścić pokój i uregulować płatność. Z kolei lokale, które zapewniają darmowe napoje często oszczędza z alkoholem, dodaje za dużą ilość lodu lub rozcieńcza drinki wodą.

#3 Basen

instagram.com/parkvoshod

To, że dany hotel ma aż trzy baseny nie oznacza, że będziesz mógł korzystać z nich wszystkich. Często placówki wypoczynkowe robią sobie dobrą reklamę pokazując w ofercie wszystkie swoje atrakcje, jednak po przylocie okazuje się, że jeden basen jest prywatny, drugi należy do hotelu obok a ty bez specjalnej opaski nie możesz wejść na jego teren, a trzeci to tak naprawdę brodzik pełen dzieci.

#4 Niemiła obsługa

instagram.com/hdfestas

5-cio gwiazdkowe hotele zazwyczaj starają się usatysfakcjonować swoich gości i dokładają wszelkich starań, aby urlopowicze wyjechali szczęśliwi i wypoczęci. Niestety nawet najpiękniejsze placówki mają problem z odpowiednimi pracownikami. Zdarza się, że w luksusowym hotelu giną ubrania, które przypadkowo zostały zabrane razem z pościelą do pralni.

#5 Płatne atrakcje

instagram.com/canabravaresort

Siłownia, jacuzzi, salon masażu czy solarium to tylko część atrakcji, która może zostać wymieniona jako część hotelu – niestety często w ofercie nie wspominane jest już, że są to rzeczy, za które trzeba dodatkowo zapłacić. Dlatego też wybierając się na siłownie lub do sauny lepiej dwa razy upewnij się, że później nie będziesz musiał dopłacić.

A jakie są Twoje doświadczenia z wyjazdami all inclusive?