×

Skrzydła od wentylatora przymocowała do starej nogi od stołu z jednego prostego powodu…

Podobnie jak wielu ludzi, nienawidzę wyrzucać starych mebli, zwłaszcza, gdy istnieje tyle możliwości ich ponownego wykorzystania. Na przykład zobacz jak można wykorzystać stary stołek. Przyznam, że sama nie wpadłabym na taki pomysł.

Jednak, gdy zobaczyłam ten projekt DIY, który wykorzystuje stare skrzydła wentylatora sufitowego i nogę ze starego kuchennego stołu – zakochałam się!

Sprytna projektantka, Teri, opisała ten projekt na Hometalk. Zestaw łopatek wentylatora przekształciła w piękną dekorację imitującą ogromną ważkę. A poprzez umieszczenie jej w swoim ogrodzie, zyskała niecodzienną atrakcję. Sąsiedzi nie mogą przejść obok tego obojętnie!

Teri rozpoczęła pracę przy projekcie „ważka” zaczynając od demontażu starych skrzydeł wentylatora oraz zgromadzenia drewnianej nogi od stołu, wiklinowej kuli, haczyków i kilku kulek.

wazka-wykonana-z-wiatraka-sufitowego (1)

Do mocowania skrzydeł do nogi użyła śrubek. Ułożyła je w taki sposób aby lekko nakładały się, naśladując skrzydła ważki.

wazka-wykonana-z-wiatraka-sufitowego (2)

Następnie Teri pisze, że przygotowała trochę farby w sprayu, koronkę i zaczęła malować.

Malując nad koronką stworzyła unikalny wzór na skrzydłach ważki.

wazka-wykonana-z-wiatraka-sufitowego (3)

Dodała warstwę farby fluorescencyjnej, aby ważka błyszczała w nocy.

wazka-wykonana-z-wiatraka-sufitowego (4)

Dodała, płytki i kulki, aby stworzyć piękne smocze akcenty. Przymocowała również hak w miejscu ogona a głowę stworzyła z wiklinowej kulki.

wazka-wykonana-z-wiatraka-sufitowego (5)

Po dodaniu dwóch małych anten do głowy, ważka Teri była gotowa do „pokazania się”!

Teri pisze na Hometalk: „Myślę, że znajdę dla niej miejsce w ogrodzie.”

wazka-wykonana-z-wiatraka-sufitowego (6)

Ten jedyny w swoim rodzaju projekt DIY jest niezwykle prosty i wymaga tylko kilku zwykłych materiałów. A wynik jest naprawdę wspaniały!

wazka-wykonana-z-wiatraka-sufitowego (7)

Czy masz w domu zestaw starych skrzydeł od wentylatora, które nadają się już tylko na śmietnik? Czy chcesz mieć podobną dekorację w swoim ogrodzie? Daj nam znać w komentarzach!

Może Cię zainteresować

zamknij