11 przydatnych zastosowań płynu WD-40. Jednym produktem rozwiążesz wiele problemów!

Tajemniczy płyn WD-40 zazwyczaj znajduje się gdzieś w niewidocznym miejscu na sklepowych półkach. A to wielki błąd! Bowiem to niepozorne opakowanie z żółtym logo ma tak wiele zastosowań, że grzechem byłoby nie mieć go w swoim domu. My przedstawiamy Wam tylko te najlepsze porady.

Spryskaj ją preparatem i przetrzyj ściereczką z włókien. Jeśli zabrudzenie jest o konsystencji gumy, możliwe, że będziesz musiał powtórzyć ten krok kilka razy.

Jeśli na Twoim parapecie zadomowiły się te ptaki, a Ty nie masz pojęcia, jak sobie z nimi poradzić, spryskaj miejsce WD-40. Nie martw się, że zaszkodzisz zwierzętom. One tak bardzo nie lubią tego zapachu, że nawet nie podfruną bliżej.

Dzięki temu sprawisz, że Twoje ulubione buty będą wodoodporne, ale należy pamiętać, że ten sposób sprawdza się tylko w przypadku butów o gładkiej powierzchni. Nie używaj tego także do zamszu i butów z materiału.

Jeśli nie możesz jej ściągnąć ze słoika, spryskaj naklejkę, odstaw na 5 minut, a po czasie przetrzyj gąbką.

Spryskaj, wetrzyj, a bardzo szybko pozbędziesz się lodu na szybach w aucie. Więcej się tam nie pojawi!

Chociaż szklane drzwi prysznicowe wyglądają bardzo ładnie, muszą być czyszczone po każdej kąpieli, aby zapobiec pojawianiu się kamienia. Spryskaj WD-40, a nadmiar oleju dokładnie wypoleruj. Od teraz woda nie będzie się osadzać na drzwiczkach!

Ich ostrza się tępią, co jest naturalną sprawą. Aby znów były ostre jak brzytwa, spryskaj je WD-40.

Na chwilę tylko nie patrzyłaś na swoje dziecko, a ono już zajęło się Twoją ścianą. Co zrobić? Oczywiście spryskać WD-40 i wytrzeć powierzchnię. ALE UWAGA! Nadaje się tylko do ścian o śliskiej fakturze.

Zanim zdecydujesz się na jakiś odważny krok, spróbuj najpierw spryskać palec naszym środkiem. Powinno pójść gładko!

Może być we włosach, na dywanie czy tapicerce. Spryskaj miejsce i zacznij trzeć ściereczką. Musi zejść! Nie martw się, że tym preparatem zaszkodzisz swoim włosom. Jego główny składnik to olej rybny, który nie ma wprawdzie zbyt przyjemnego zapachu, ale nie jest trujący.