×
Wirtualna Polska

Weź z lodówki i wylej na brodzik w łazience. Usunie wszystkie uporczywe plamy i zacieki!

Każdy posiadacz brodzika wie, jak ciężko utrzymać go w czystości. Z pomocą przychodzą nam bardzo drogie i toksyczne dla środowiska preparaty, które często nie przynoszą spodziewanego efektu. Jednak jest na to sposób. W niemal każdej lodówce znajduje się produkt, który da tej dość kłopotliwej powierzchni drugie życie. Poznaj sposób na czyszczenie brodzika maślanką!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W dzisiejszym świecie bardzo często zapominamy o naturalnych i tradycyjnych środkach czystości. Używamy szkodliwej dla naszego zdrowia oraz ekosystemu chemii, która jest także testowana na zwierzętach. Warto więc stosować metody bardziej ekologiczne, a już na pewno sporo tańsze. Wykorzystaj to, co być może masz już w domu. Maślanka nie musi służyć nam wyłącznie do celów kulinarnych 🙂

Maślanka nie tylko do posiłku…

Napój ten jest korzystny dla naszego organizmu i układu pokarmowego. Zawiera w sobie kwas mlekowy i kultury bakterii, które wspomagają naszą przemianę materii. Warto dodać, że jest najmniej kalorycznym przetworem mlecznym ze względu na wysoką zawartość wody. Maślanka powstaje w wyniku fermentacji mleka, czyli wytwarza się w procesie powstawania masła. Najczęściej wykorzystujemy ją jako napój w upalne dni lub używamy jako składnika do wypieków.

Czyszczenie brodzika maślanką, fot. gettyimages

Czyszczenie brodzika maślanką, fot. gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Wlej do spłuczki i zostaw na 20 minut. Rozpuści brud i kamień w zbiorniku

Jak czyścić brodzik maślanką?

Na początku warto zatkać odpływ, aby maślanka nie spłynęła do niego po ściankach brodzika. Pomalutku polewaj go płynem tak, aby pokrył dokładnie całą jego powierzchnię. Następnie użyj ściereczki, najlepsza będzie ta wykonana z mikrofibry. Kolistymi ruchami wetrzyj maślankę w czyszczony brodzik. Pamiętaj o tym, aby zastosować niewielką ilość maślanki, ponieważ cienka warstwa sprawdzi się do czyszczenia najlepiej. Teraz musisz poczekać kilkanaście minut, aby naturalny preparat zaczął działać i usunął cały brud. Następnie wyciągnij zatyczkę z odpływu i spłucz maślankę niewielkim strumieniem wody.

Jak wyczyścić brodzik? Fot. Gettyimages

Jak wyczyścić brodzik? Fot. Gettyimages

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Czyszczenie brodzika maślanką — jakie daje efekty?

Brodzik powinien odzyskać blask i wyglądać jak nowy. Dzięki swojemu składowi, maślanka świetnie wybieli jego powierzchnię i pozbędzie się wszelkich zacieków i żółtych plam. Warto dodać, że jest zalecana przez producentów wanien jako najlepszy oraz najbardziej naturalny środek do ich czyszczenia! Maślanki można też używać do mycia zlewów i umywalek, ponieważ tam również spełni swoje zadanie, a łazienka zalśni na biało. Dzięki temu zaoszczędzisz swoje pieniądze oraz zdrowie.

Zobacz również: Trzymam zawsze w łazience pusty słoik – ten trik powinni znać wszyscy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować