×

InPost wprowadza opakowania wielokrotnego użytku. Będziesz mógł zwrócić je w dowolnym Paczkomacie

InPost idzie za ciosem i rozpoczyna testowanie nowej usługi, która ma zmniejszyć ilość opakowań wyrzucanych do śmietników.

Aaron Doucett/unsplash

Zwrot elektrośmieci

InPost zwrócił uwagę na ekologię i niedawno uruchomił usługę o nazwie Elektro Zwroty. Dzięki niej każdy obywatel może za darmo pozbyć się nieużywanych sprzętów elektronicznych.

InPost rozpoczyna zbiórkę elektrośmieci. Nieużywane telefony czy laptopy odeślesz za darmo

genialne

Nie dla jednorazowych opakowań

Po elektrośmieciach przyszedł czas na opakowania, w których dostarczane są zakupione produkty. Jak podaje InPost w 2020 roku w Polsce wysłanych zostało ponad 640 mln paczek. W bieżącym roku ma być ich jeszcze więcej. Największą bolączką sklepów internetowych są jednorazowe opakowania, które klienci zwyczajnie wyrzucają do kosza. Ten proceder sprawia, że na wysypiskach piętrzą się góry śmieci. InPost chce położyć temu kres.

Artur Andrzej/wikimediacommons

Ukłon w stronę ekologii

Firma wystartowała właśnie z nową usługą. Kurierzy będą dostarczali produkty zapakowane w wielorazowe oraz ekologiczne opakowania. InPost wyposaży sklepy w specjalne pudełka, w którym zostaną umieszczone towary. Taka paczka trafi do klienta, który po wyjęciu zawartości będzie mógł zwrócić opakowanie w Paczkomacie. Trafi ono z powrotem do sklepu, gdzie przejdzie dezynfekcję i zostanie ponownie wykorzystane. I co najważniejsze: kartony zostaną dopasowane wielkością do rozmiaru przesyłek. Dzięki temu nie będą przewoziły powietrza. 😉

RoseBox رز باکس/unsplash

Szybki zwrot

Pudełka będzie można złożyć i bez przeszkód zwrócić w dowolnym Paczkomacie (bez limitu czasu). Natomiast specjalny kod sprawi, że bez trudu trafią do nadawcy. InPost szacuje, że jeden karton będzie można wykorzystać aż 10 razy.

Claudio Schwarz/unsplash

Do nowego programu jako pierwsza przystąpiła firma MODIVO. InPost z niecierpliwością czeka na kolejnych partnerów.

Co sądzisz o nowym projekcie InPostu? 

Recykling nie jest trudny

Źródła: www.msn.com

Może Cię zainteresować

zamknij