×

Ten piękny, świąteczny wieniec wykonasz w trzech prostych krokach

Świąteczne dodatki do domu sprawią, że idealnie przygotujesz swoje cztery kąty na ten wyjątkowy czas. Niestety, wiele dekoracji, które znajdują się w sklepach mogą mieć dość wygórowaną cenę, a przecież wiadomo, że przed Bożym Narodzeniem najwięcej pieniędzy wydaje się na prezenty. Dlatego też, jeśli chcesz mieć świąteczny wieniec, warto wykonać go samodzielnie.

Do wykonania wianka potrzebujesz:

tamborek do haftu ręcznego,
kolorowe wstążeczki (najlepiej nadadzą się te czerwone),
zielone gałązki świerku, cedru lub jałowca (możesz również użyć kilku rodzajów),
klej na gorąco w pistolecie.

Krok 1:

Utnij gałązki i zrób z nich niewielkie bukieciki. Następnie przyklej je klejem na gorąco do tarczy do haftu.

Krok 2:

Powtarzaj czynność tak, aby zakryć przód i tył pierścienia do wyszywania. Jeśli zostaną Ci prześwity doklej małe gałązki w pustych polach.

Krok 3:

:
Odczekaj chwilę, aż klej dobrze wyschnie. Następnie przewieś czerwoną wstążeczkę tworząc pętelkę. Według uznania możesz dodać kolorowe, lekkie bombki choinkowe lub przykleić do gałązek drewniane ozdoby.

 

Jeśli nie masz tamborku do wyszywania możesz spróbować zastąpić go drucianym wieszakiem – wystarczy, że utniesz go w jednym miejscu i wygniesz lub kupisz specjalny wieszak do szalików i chustek.

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij