×

Jeżeli zobaczysz taki wieszak w pokoju hotelowym lub publicznej toalecie, powinieneś jak najszybciej wyjść

Wieszaki wbrew pozorom są dość uniwersalne – można na nich powiesić ubrania, parasol, słuchawki czy pęk kluczy. Ta lista może być oczywiście znacznie dłuższa. I choć wydawać by się mogło, że nie kryje się w nich nic nadzwyczajnego, prawda może być zupełnie inna! Ciężko to sobie wyobrazić, ale okazuje się, że wieszaki mogą zostać wykorzystane do czegoś… naprawdę przerażającego i nielegalnego!

Niektóre z nich zawierają specjalne kamerki, które są wykorzystywane przez przestępców do szpiegowania ludzi.

Podejrzenia nie wzięły się znikąd, gdyż raporty na temat ich występowania donoszą, że pojawiły się już w wielu hotelowych pokojach, przymierzalniach czy łazienkach.

Kamerka jest bardzo mała i nie wyróżnia się w żaden sposób… Może znajdować się w każdym miejscu – twierdzi Randy Reynolds, porucznik policji.

Przerażający jest fakt, że urządzenie tego typu jest łatwo dostępne. Kupić je można za około 100 zł. Jakby tego było mało, firma nawet promuje swój produkt w następujący sposób.

Nikt nie będzie podejrzewał, że w wieszaku na ubrania ukryłeś kamerkę.

„Haczyki” obsługują karty microSD, które mogą nagrać do 16 gigabajtów filmu w HD – jest to około 2 godzin materiału.

Urządzenie z pewnością mogłoby się sprawdzić również w celu zachowania bezpieczeństwa czy zapobiegania kradzieżom – monitorowanie własnego biura, domu itp. Niestety, statystyki dowodzą, że znaczna większość ludzi korzysta z „ukrytej kamerki”, aby obserwować i szpiegować przede wszystkim niczego nieświadome kobiety i dzieci.

Jak w takim razie rozpoznać ten nietypowy wieszak?

Brick House Security 

Jeśli wiesz, że coś takiego istnieje, rozpoznanie tego typu wieszaka jest stosunkowo łatwe. Wygląda jak prosty, plastikowy haczyk na ubrania, a co najważniejsze, w górnej części widać bardzo mały otwór. To oczywiście obiektyw. Niektóre z nich włączają się dopiero, gdy wykryją ruch. Inne z kolei, gdy mają dostęp do światła.

Jedno jest pewne, należy mieć się na baczności!

Może Cię zainteresować

zamknij