×
Wirtualna Polska

11 pomysłów na wykorzystanie zwykłych wieszaków. Będziesz zaskoczony, do czego można ich użyć

W każdym sklepie możemy znaleźć sprytne rozwiązania jeśli chodzi o przechowywanie i oszczędzanie miejsca w domu. Jednak zazwyczaj jest to związane z kosztami.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W swojej szafie możesz znaleźć rozwiązanie tego problemu zupełnie za darmo. Dosłownie wisi, tuż pod twoim nosem. Wystarczy pomyśleć nieszablonowo i sprawdźcie sami do czego możecie wykorzystać wieszaki!

1. Papier do pakowania

Papier do pakowania, ozdobne torebki i inne rzeczy, z których korzystamy okazyjnie, zazwyczaj walają się po całym domu. Wystarczy wszystko zebrać razem i powiesić w szafie, by w każdej chwili odnaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Bez bałaganu i dodatkowego miejsca!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

2. Ręcznik papierowy

Przechowywanie papierowych ręczników może być czasem kłopotliwe. Jednak powieszona w ten sposób rolka rozwiąże ten kłopot. Wystarczy powiesić ją nad zlewem czy w innym miejscu, by zawsze była pod ręką. Nie zajmuje miejsca i w ten sposób zdecydowanie wygodniej po nią sięgać.

3. Foliowe opakowania

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Torebki z chrupkami zawsze zajmują dużo miejsca i trudno utrzymać ich świeżość. Jednak powieszone w ten sposób nie tylko zachowają świeżość, ale również zaoszczędzisz sporo miejsca.

4. Buty

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wszelkiego rodzaju klapki i sandały mogą zostać powieszone w ten sposób. Z łatwością znajdziesz ulubioną parę butów, zaoszczędzisz miejsce i pozbędziesz się bałaganu w szafce na buty.

5. Wisząca donica

Po co kupować uchwyt na doniczkę, skoro możesz w łatwy sposób zrobić własny? Wystarczy odrobinę powyginać metalowy wieszak i dopasować go do rozmiaru doniczki. Teraz ulubione kwiaty możesz powiesić w dowolnym miejscu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

6. Zasłony i obrusy bez zagnieceń

Obrusy i zasłony zazwyczaj trzymamy złożone w szafie. W ten sposób czekają na swoją kolej, jednak po wyciągnięciu niestety widnieją na nich brzydkie zmarszczki. Powieś je na wieszaku, a zagniecenia będą zdecydowanie mniej widoczne, a miejsce zaoszczędzone.

7. Chaos pod kontrolą

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Małe przedmioty zazwyczaj przechowujemy w różnych pudełkach i szufladach. Łatwo w takim przypadku o bałagan i trudno cokolwiek odnaleźć. Wystarczy zapakować drobne przedmioty do plastikowych torebek, które powiesisz w dowolnym miejscu. Koniec z bałaganem i znacznie łatwiej odnajdziesz to, czego w danej chwili poszukujesz.

8. Śmietnik

Rozegnij dwa wieszaki i umieść w nich plastikową torebkę, która posłuży jako kosz na śmieci. Taki śmietnik możesz powiesić dosłownie wszędzie. Doskonałe rozwiązanie na wykorzystanie sklepowych worków i w przypadku, gdy pod ręką nie ma dodatkowego kosza na śmieci.

9. Poplątane kable

Kable jak na prykną światełka choinkowe mają tendencję do plątania się. Nawiń je na wieszak, by podczas ubierania choinki nie spędzać długich godzin na rozplątywaniu. Ten pomysł sprawdzi się w każdym przypadku!

10. Szaliki i podkoszulki

Specjalne kółka pomogą ci zorganizować topy i szaliki. Jeden wieszak może pomieścić ich całkiem sporo, a dzięki temu zaoszczędzisz miejsce i z łatwością wszystko odnajdziesz.

11. Świąteczna ozdoba

Choć Boże Narodzenie już za nami, z powodzeniem możesz wykorzystać ten pomysł na stroik wielkanocny lub po prostu jako ozdobę na drzwi. Dokładną instrukcję znajdziecie tutaj.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować