10 wiosennych dekoracji do domu, które wykonasz sama. Zaoszczędzisz krocie!

Od kilku dni nad Polską pojawiło się piękne Słońce co sprawiło, że wreszcie możemy poczuć prawdziwą wiosnę! Temperatura jest coraz wyższa, a pierwsze pąki kwiatów zaczęły własnie rozkwitać. Jeśli chcesz poczuć wiosnę nie tylko w ogródku, koniecznie sprawdź inspiracje na dekoracje, które upiększą Twój dom!

#1 Bukiet z pomponików

tabula-rosi.de

Do wykonania takiej dekoracji potrzebujesz pomponów, włóczki, drucika, kleju na gorąco oraz słoika lub wazonu który przyozdobisz. Obwiąż włóczkę dookoła drucika i zabezpiecz ją na początku i na końcu klejem na gorąco. Następnie zamocuj pomponiki z jednej strony. Całość umieść w wybranym naczyniu.

#2 Wiosenne doniczki na kwiaty

diycraftsy.com

Jedna duża deska może stanowić świetną podstawę do stworzenia wiosennej dekoracji na ścianę. Przymocuj do niej dwa haki a następnie przywiąż do nich długi kawałek solidnego sznura. Zaopatrz się także w kilka małych słoiczków z nakrętkami. Przymocuj naczynia używając kleju na gorąco lub przykręcając je do deski. Taki pomysł sprawdzi się w domu lub na balkonie!

#3 Napis na kwiatach

diycraftsy.com

Tak efektowną dekorację wykonasz w bardzo prosty sposób, chociaż jest ona trochę czasochłonna. Do dużej deski przyklej sztuczne kwiaty. Zrobisz to używając kleju na gorąco. Następnie pomaluj drewniane literki na wybrany kolor i przymocuj je klejem do tablicy.

#4 Złote doniczki

diycraftsy.com

Zwykłe doniczki, złotol w sprayu oraz taśma klejąca – to wystarczy, aby nudne naczynie na sukulenty nagle zyskało nowego wyglądu!

#5 Kolorowe bazie

diycraftsy.com

Bazie kojarzą się z wiosną i Wielkanocą. Możesz wykonać oryginalną dekorację używając kilku gałązek oraz kolorowych pomponików. Wystarczy, że przymocujesz je klejem na gorąco! Następnie umieść całość w kolorowym wazonie. Możesz również przewiązać kilka gałązek kolorowymi wstążeczkami.

#6 Wiosenne doniczki

diycraftsy.com

Nudną doniczkę możesz zamienić w prawdziwe arcydzieło – wystarczy trochę gałązek, rośliny i sztuczne dekoracje.

#7 Kolorowe wazoniki

diycraftsy.com

W prosty sposób zmienisz wygląd standardowego wazonu. Wystarczy sznurek jutowy oraz kawałek materiału. Proste i bardzo efektowne!

#8 Wieszak na kwiatki

diycraftsy.com

W drewnianej desce wywierć kilka otworów, a następnie dodaj do niej długie łodygi kwiatów. Dodaj do tego ozdobny sznurek oraz dwa haczyki, a uzyskasz ciekawą dekorację.

#9 Złote ramki z kwiatami

diycraftsy.com

Białe ramki przemaluj na złoto, pozbądź się też szybki i tyłu ramki. Teraz w ramę wbij kilka haczyków i używając sznurka przywieść wybrane kwiaty i liście – oczywiście możesz użyć naturalnych roślin, jednak te sztuczne będą cieszyć oko na dłużej.

#10 Kwiecisty wieniec

diycraftsy.com

Piankowy makaron przyda się nie tylko podczas pływania! Złącz końce makaronu używając kleju na gorąco (zabezpiecz dodatkowo sznurkiem). Następnie dodaj wybrane sztuczne kwiaty i także przyklej je według uznania używając kleju z pistoletu.

Która inspiracja podoba Ci się najbardziej? Daj nam znać w komentarzach na Facebooku i pochwal się swoimi własnoręcznie zrobionymi dekoracjami!

Źródło: diycraftsy.com | Fotografie: wayaiulandia.com, abeautifulmess.com