×

Do doniczki włożyła pestki cytryny i zasypała ziemią. Tak wyhodowała swoje własne drzewko cytrynowe!

Uprawianie własnych owoców lub warzyw w domu to świetny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć ilość spożywanych substancji chemicznych. Jednak uprawianie własnego ogródka może być uciążliwe, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają zbyt wielkiego doświadczenia.

Jak się okazuje, nie wszystkie rośliny są wymagające! Niektóre z nich są zaskakująco łatwe w uprawie, jak choćby cytryny. Możesz mieć własne drzewko cytrynowe bez wychodzenia z domu i bez większego wysiłku!

Dla najlepszego rezultatu, warto kupić małe drzewko cytrynowe i dbać o nie samodzielnie

cytryna-1
boredomtherapy

Drzewko potrzebuje około 8-10 godzin na słońcu i regularnego nawadniania. W ciągu 6-9 miesięcy twoje cytryny będą gotowe!

cytryna-5
White on Rice Couple

Dla bardziej ambitnych mamy poradnik jak wyhodować samodzielnie własne drzewko. Zajmie to więcej czasu, ale również dostarczy masę satysfakcji

Potrzebujesz nasion cytryny, dobrej jakości glebę i 2 doniczki. Znajdź cytrynie nasłonecznione miejsce lub lampę dającą dużą ilość światła.

cytryna-4
White on Rice Couple

Zwilżoną glebą wypełnij mniejszą doniczkę do ¾ jej wysokości.

cytryna-7
HGTV

Nasiona cytryny (upewnij się, że cytryna jest organiczna, w innym przypadku może nie zakiełkować) dokładnie oczyść i włóż do ziemi.

cytryna-6
Fed and Fit

Nawilż glebę spryskiwaczem i przykryj doniczkę folią. Pamiętaj, aby zrobić kilka otworów w folii.

cytryna-1
boredomtherapy

Odstaw w ciepłe i słoneczne miejsce. Pamiętaj o spryskiwaniu rośliny wodą. Po 2 tygodniach cytryna powinna zakiełkować, wtedy zdejmij folię.

cytryna-8
Growing Wild Ceeds

Pamiętaj, aby cytryna otrzymywała 8 godzin światła dziennie. Utrzymuj glebę wilgotną i miej oko na szkodniki. Przycinaj martwe liście.

cytryna-2
Plantingdirections.com

Gdy cytryna wyrośnie z doniczki, po prostu przesadź ją. W dalszym ciągu pamiętaj o nawadnianiu.

cytryna
HGTV

Za jakiś czas twoje cytryny będą gotowe!

cytryna-3
White on Rice Couple

Może Cię zainteresować

zamknij