×

Wlewam Listerine do śmietnika. Moja koleżanka myślała, że zwariowałem, dopóki jej nie pokazałem dlaczego

Kosze na śmieci mają to do siebie, że często unosi się z nich bardzo nieprzyjemny zapaszek lub zapach. Nikt tak naprawdę nie chce tego musieć wąchać. Pokażemy CI dzisiaj jak za pomocą płynu do płukania ust Listerine (lub podobnego) możesz to zmienić.

Te paskudne, zalatujące zapaszkami kosze…

Kosze na śmieci są po prostu okropne. Resztki, które do nich trafiają – jeśli tylko mają okazję poleżeć dzień lub dwa – zaczynają nieraz fermentować i „przeobrażać się w nowe życie”. Na domiar złego te resztki często już w same w sobie wydzielają jakiś charakterystyczny, silny zapach. A gdy się kilka takich mocnych zapachów zmiesza, to może to być trudne do wytrzymania dla przeciętnych nozdrzy. Nikt więc nie chce musieć wąchać rzeczy, które lądują w koszach na śmieci. Zapachy, które stamtąd się wydobywają często są paskudne. Dobrze jeśli jeszcze kosz, który mamy jest typu zamkniętego. Wtedy nasze nozdrza cierpią tylko przez krótką chwilę ich otwarcia i w jakiś czas po. Ale w pełni otwarte kosze, jakie są w wielu polskich domach to już prawdziwe piekiełko.

Na nieszczęście kosze to konieczność, trudno sobie wyobrazić przyrządzanie czegokolwiek w kuchni bez nich. Jak jednak poradzić sobie ze smrodkiem, jaki z nich zalatuje? Czy da się coś zrobić, żeby unosił się z nich miły dla powonienia zapach? No pewnie, że tak! Może Ci się okazać tutaj bardzo pomocna prosta sztuczka z popularnym płynem do płukania ust Listerine (lub podobnym produktem Twojej ulubionej marki).

Listerine
Listerine, fot. freepik

Listerine kontra zapachy w śmietniku

Płyny do płukania ust mają to do siebie, że mają zwykle bardzo wyrazisty, świeży i mocny zapach. Stwarza to bardzo przyjemne doznanie, kiedy płuczemy nimi usta. Ale tę ich właściwość można i w inny sposób wykorzystać. Skoro płyny do płukania ust pachną tak mocno i intensywnie, to świetnie nadają się do przykrywania innych zapachów. Także tych wydobywających się z kosza na śmieci. Wystarczy, że weźmiesz Listerine lub podobny produkt innej marki i nasączysz nim pojedynczy wacik kosmetyczny. Teraz jedyne co musisz zrobić to umieścić go w (jeszcze) pustym koszu na śmieci. Zapach płynu będzie tak mocny, że z łatwością przykryje większość nieprzyjemnych zapaszków. Twój zmysł węchu Ci za to podziękuje!

Zobacz genialne triki z pralką, które ułatwiają życie

Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!

Może Cię zainteresować

zamknij