×

Zauważyłaś u siebie irytujące kawałki skóry? Koniecznie zobacz czym są i jak się ich pozbyć

Czy zauważyłaś u siebie trochę odstające kawałki skóry na ciele, które są bezbolesne, a jednak w jakiś sposób irytujące? To są, moi drodzy, włókniaki. Zwykle nie są zbyt ładne i czasem przeszkadzają, jednak nie są niebezpieczne. Jednak mając na uwadze względy estetyczne, nie dziwne, że możesz chcieć się ich pozbyć.

Co to są te włókniaki?

Włókniaki to po prostu łagodne guzy, ale bez obaw, są całkowicie nieszkodliwe. Ogólnie rzecz biorąc są spowodowane przez tarcie skóry o skórę. Choć występują w różnych rozmiarach, zazwyczaj są wielkości ziarnka ryżu.

Gdzie powstają?

W zasadzie to wszędzie. Z reguły lubią pojawiać się w miejscach, w których występują naturalne fałdy skóry jak powieki, szyja, pachwiny, pachy itp.

Mity na temat włókniaków

1. Usunięcie ich spowoduje, że pojawi się ich więcej. Wcale, że nie. Jeśli w jednym miejscu pojawia się ich więcej to znaczy, że miejsce jest po prostu podatne na włókniaki. Ich nadmierne pojawianie się nie ma nic wspólnego z usuwaniem.

2. Mogą być nowotworami. Najlepiej skonsultować się z lekarzem jeśli nie jesteś pewna, jednak włókniaki to tylko przerosty skóry i nie powodują bólu ani uszkodzeń.

3. Włókniaki dotyczą tylko osób starszych i otyłych. Bzdura. Osoby starsze lub otyłe są bardziej podatne, gdyż ich skóra jest bardziej podatna na ich powstawanie ze względu na wiek lub tarcie. Jednak u ludzi szczupłych lub młodych również bardzo często się pojawiają.

Jak się ich pozbyć?

Na początku warto zaznaczyć, że skoro są niegroźne, nie ma potrzeby się ich w ogóle pozbywać. Jeśli jednak przeszkadzają ci i wolisz, aby zniknęły mamy kilka prostych sposobów.

1. Dermatolog. Najszybszy i najbezpieczniejszy sposób. Dermatolog najprawdopodobniej po prostu je obetnie. Zabieg jest stosunkowo szybki i bezbolesny.

2. Ocet jabłkowy. Wystarczy namoczyć wacik w occie jabłkowym i nałożyć bezpośrednio na włókniaki. Powtarzaj czynność 3 razy dziennie, a po około 2-3 tygodniach powinien zniknąć.

3. Witamina E i bandaż. Otwórz kapsułkę witaminy E i wcieraj płyn w włókniaki, a później przyklej plaster, by je zabezpieczyć. Zostaw na kilka dni i sprawdź czy zniknęły. Powtórz w razie potrzeby.

4. Olejek z drzewa herbacianego. Dokładnie oczyść miejsce, a następnie nałóż 1-3 krople olejku za pomocą wacika. Włókniak ściemnieje i w końcu opadnie.

 

Wybrane dla Ciebie

15 pomysłowych trików, które przydadzą się w Święta. Pomogą w organizacji

Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. Niektórzy czekają na prezenty, inni na dni wolne od pracy, szkoły, zajęć czy na spotkanie z najbliższymi. Na niecały miesiąc przed tą wielką uroczystością, przygotowaliśmy dla Was kilka genialnych trików, które uczynią przygotowania do świątecznego sezonu dużo przyjemniejszymi. Dzięki nim poczujesz na nowo magię świątecznej atmosfery!

13 sprytnych zastosowań WD-40 o których większość ludzi nie ma pojęcia!

WD-40 obok trytek oraz taśmy klejącej jest uniwersalnym problemem na wszystko! Miało się ruszać, ale się nie rusza? Na pomoc leci WD-40! Jednakże to nie jedyne jego zastosowania! Nieznane zastosowania WD-40 Okazuje się, że WD-40 nie służy wyłącznie jako środek o działaniu smarującym i wypierającym wodę. Poratuje także w sytuacji, gdy dzieci zaszalały z markerami […]

Jak zrobić aniołka? Oto 6 różnych metod na zrobienie go w domu

Aniołki zdecydowanie są jednym z najsłodszych motywów, który na swoich półkach chętnie widują dzieci i dorośli. Tą śliczną, świąteczną ozdobę możesz zrobić z papieru, filcu, masy solnej, a nawet kroków od wina i innych rzeczy z recyklingu. Jak zrobić aniołka w domu? 5 sposobów na zrobienie aniołka: Jak zrobić aniołka z papieru lub bibuły? Na […]

21 dowodów na to, że tatuaże dodają odwagi. Wiedzą o tym właściciele blizn i znamion

Prawie każdy człowiek ma na swoim ciele jakieś znamiona lub blizny, które nie wyglądają estetycznie. Część z nas chciałaby się ich pozbyć i zapomnieć o traumatycznych przeżyciach z przeszłości. Gdy jedni zakrywają je i wstydzą się swojego ciała, inni decydują się na odważny krok jakim jest zrobienie tatuażu, który zakryje wstydliwe miejsce. Oto galeria zdjęć […]

Najpopularniejsze błędy popełniane podczas prania. Niszczą ubrania i pralkę!

Pranie to typowa czynność, którą wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu. Mimo, że w dzisiejszych czasach wydaje się tak banalnie łatwe, to często można spotkać się z nieprawidłowym użytkowaniem pralki. Okazuje się, że czasami nie wystarczy wrzucenie ubrań do maszyny, nasypanie proszku i wciśnięcia guzika „start”. Oto najpopularniejsze błędy popełniane podczas prania. #1 Zamki Zostawianie niezasuniętego […]

20 pomysłowych trików sprawdzonych przez rodziców. Bezpieczne, szczęśliwe i zadowolone dziecko

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Nagle jesteś odpowiedzialny za zupełnie nowe życie, nad którego bezpieczeństwem i samopoczuciem musisz nieustannie czuwać. Czasem wydaje się, że dziecko absolutnie nie chce z nami współpracować. Robi wszystko co niebezpieczne i może mu zaszkodzić. Dlatego właśnie tak ważna jest pomoc innych rodziców, którzy w pomysłowy sposób rozwiązują typowe problemy. Ci […]