×

Zauważyłaś u siebie irytujące kawałki skóry? Koniecznie zobacz czym są i jak się ich pozbyć

Czy zauważyłaś u siebie trochę odstające kawałki skóry na ciele, które są bezbolesne, a jednak w jakiś sposób irytujące? To są, moi drodzy, włókniaki. Zwykle nie są zbyt ładne i czasem przeszkadzają, jednak nie są niebezpieczne. Jednak mając na uwadze względy estetyczne, nie dziwne, że możesz chcieć się ich pozbyć.

Co to są te włókniaki?

Włókniaki to po prostu łagodne guzy, ale bez obaw, są całkowicie nieszkodliwe. Ogólnie rzecz biorąc są spowodowane przez tarcie skóry o skórę. Choć występują w różnych rozmiarach, zazwyczaj są wielkości ziarnka ryżu.

Gdzie powstają?

wlokniaki-2
Wikipedia

W zasadzie to wszędzie. Z reguły lubią pojawiać się w miejscach, w których występują naturalne fałdy skóry jak powieki, szyja, pachwiny, pachy itp.

Mity na temat włókniaków

wlokniaki-1
Tip Hero

1. Usunięcie ich spowoduje, że pojawi się ich więcej. Wcale, że nie. Jeśli w jednym miejscu pojawia się ich więcej to znaczy, że miejsce jest po prostu podatne na włókniaki. Ich nadmierne pojawianie się nie ma nic wspólnego z usuwaniem.

2. Mogą być nowotworami. Najlepiej skonsultować się z lekarzem jeśli nie jesteś pewna, jednak włókniaki to tylko przerosty skóry i nie powodują bólu ani uszkodzeń.

3. Włókniaki dotyczą tylko osób starszych i otyłych. Bzdura. Osoby starsze lub otyłe są bardziej podatne, gdyż ich skóra jest bardziej podatna na ich powstawanie ze względu na wiek lub tarcie. Jednak u ludzi szczupłych lub młodych również bardzo często się pojawiają.

Jak się ich pozbyć?

wlokniaki-1
Luke Lehrfeld

Na początku warto zaznaczyć, że skoro są niegroźne, nie ma potrzeby się ich w ogóle pozbywać. Jeśli jednak przeszkadzają ci i wolisz, aby zniknęły mamy kilka prostych sposobów.

1. Dermatolog. Najszybszy i najbezpieczniejszy sposób. Dermatolog najprawdopodobniej po prostu je obetnie. Zabieg jest stosunkowo szybki i bezbolesny.

2. Ocet jabłkowy. Wystarczy namoczyć wacik w occie jabłkowym i nałożyć bezpośrednio na włókniaki. Powtarzaj czynność 3 razy dziennie, a po około 2-3 tygodniach powinien zniknąć.

3. Witamina E i bandaż. Otwórz kapsułkę witaminy E i wcieraj płyn w włókniaki, a później przyklej plaster, by je zabezpieczyć. Zostaw na kilka dni i sprawdź czy zniknęły. Powtórz w razie potrzeby.

4. Olejek z drzewa herbacianego. Dokładnie oczyść miejsce, a następnie nałóż 1-3 krople olejku za pomocą wacika. Włókniak ściemnieje i w końcu opadnie.

Może Cię zainteresować

zamknij