×

Włóż deskę do krojenia do lodówki. Zrobisz dokładnie to samo, kiedy poznasz powód!

Jeśli Twoja drewniana deska do krojenia źle wygląda i widać na niej różne plamy i przebarwienia, to czerwony alarm! Wsiąknięte soki i zaschnięte resztki jedzenia, których nie dało się zmyć płynem do naczyń, to środowisko grzybów i bakterii!

Za każdym razem, kiedy używasz takiej deski, przenosisz te drobnoustroje na przygotowywane jedzenie! To nie tylko obrzydliwe, ale również niebezpieczne dla zdrowia. Jak uchronić deskę do krojenia przed ich inwazją? Należy o nią dbać w szczególny, ale bardzo prosty sposób…

Jak utrzymać w czystości deskę do krojenia
Jak utrzymać w czystości deskę do krojenia? Fot. Genialne.pl

 

Jak utrzymać w czystości deskę do krojenia?

Bardzo skutecznym patentem jest… zamrażanie!

Kiedy już dokładnie ją umyjesz (ciepłą wodą, płynem do mycia naczyń i gąbką lub druciakiem) i wytrzesz do sucha, zadbaj o to, aby ciągle była w chłodzie. Wilgoć, której dostarczasz drewnu podczas mycia stwarza bakteriom świetne warunki do rozwoju – dzięki niskiej temperaturze zatrzymasz ten proces.

Jak utrzymać w czystości deskę do krojenia? Fot. Genialne.pl

 

Jeśli będziesz przechowywać deskę do krojenia w lodówce lub zamrażarce, to zakonserwujesz ją oraz zahamujesz rozkwit mikroorganizmów na jej powierzchni oraz wewnątrz.

Przed włożeniem jej do chłodziarki, możesz natrzeć ją sokiem z cytryny, który sam w sobie ma właściwości czyszczące i eliminujące nieprzyjemne zapachy.

Jak utrzymać w czystości deskę do krojenia? Fot. Genialne.pl

 

Nie wiesz, jak czyścić deskę do krojenia, by zrobić to skutecznie, ale jednocześnie jej nie uszkodzić?

Wykorzystaj niesamowicie efektywny, a zarazem bezpieczny domowy sposób z wykorzystaniem soli kuchennej i połówki cytryny!

Rozsyp 2 łyżeczki soli na powierzchni deski i szoruj ją za pomocą połówki cytrusa. Naciskaj cytrynę delikatnie, aby powoli, a sukcesywnie wydobywał się z niej sok.

czym wyczyścić drewnianą deskę
Drewniana deska do krojenia – jak o nią dbać i utrzymać w czystości? Fot. Freepik.com

Ten patent – choć banalnie prosty – ma trojakie działanie: czyści, dezynfekuje oraz wybiela! Nie czekaj, przetestuj go, a efekt przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania.

 

 

A czy wiesz, dlaczego większość desek do krojenia ma w jednej krawędzi otwór? To absolutnie nie jest uchwyt, a genialna ukryta funkcja, z której mało kto korzysta!

Drewniana deska do krojenia
Drewniana deska do krojenia – jak o nią dbać i utrzymać w czystości? Fot. Freepik.com

Spryskała kuchenkę gazową i przykryła folią spożywczą, a tłuszcz dosłownie wytopił się ze szczelin!

Może Cię zainteresować