×

Włóż do zamrażarki miseczkę z tym proszkiem, a pochłonie on cały brzydki zapach!

W okresie świąt i Nowego Roku przygotowałeś całą gamę pysznych potraw. Gołąbki, bigos, pierogi, wyroby z mięsa… Pomimo częstych wizyt gości, jedzenia pozostało tak dużo, że – aby go nie zmarnować – postanowiłeś je zamrozić. Niestety – intensywność i mnogość różnych zapachów mogły sprawić, że z Twojej chłodziarki nie pachnie teraz zbyt ładnie. Co robić w takiej sytuacji? Jest na to pewien domowy sposób!

Jeśli z Twojej zamrażarki unosi się nieprzyjemny zapach, nie czekaj – on sam nie zniknie! Pożegnaj go raz na zawsze dzięki tym sprawdzonym patentom. To sekret niejednej gospodyni domowej!

Co zrobić, żeby ładnie pachniało w zamrażarce?

1. Podstawą, od której powinieneś bezwzględnie zacząć, to gruntowne czyszczenie.

    • Opróżnij urządzenie.
    • Wymieć ewentualne okruszyny i szron.
    • Zmieszaj wodę z sokiem z cytryny. W powstałej mieszance zamocz ściereczkę, a następnie przetrzyj ściany i szuflady zamrażarki. Na koniec wytrzyj wszystko na sucho. Już na tym etapie (dzięki cytrusowi) w jakimś stopniu zniwelowałeś brzydką woń.

2. Teraz stwórz domowy naturalny pochłaniacz zapachów do zamrażarki. W tym celu nasyp trochę sody oczyszczonej (mniej więcej tyle, ile zmieściłoby Ci się w garści) na talerzyk, miseczkę, czy jakikolwiek inny spodek. Następnie włóż naczynie z proszkiem do urządzenia na około godzinę. Soda w zamrażarce doskonale pochłonie nieprzyjemny zapach.

 

Jak samemu zrobić naturalny pochłaniacz zapachu do zamrażarki? Fot. Genialne.pl

 

3. Dla jeszcze większej świeżości, możesz też umieścić w środku kilka plasterków cytryny i wymieniać je na nowe 2 razy w tygodniu. To genialne rozwiązanie – każdy powinien je znać i stosować!

Jak samemu zrobić naturalny pochłaniacz zapachu do zamrażarki? Fot. Genialne.pl

 

Wiesz już, jak pozbyć się brzydkiego zapachu z zamrażarki, a czy wiesz, że dzięki niej możesz oszczędzać prąd?

Aby pomogła Ci zmniejszyć rachunki, wystarczy, że włożysz do niej… gazetę! Ten zaskakujący trik przynosi naprawdę rewelacyjne rezultaty! Przyda się szczególnie tym, którzy nie korzystają z tego urządzenia zbyt często. Jeśli też jesteś w tym gronie – przestań przepłacać!

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z zamrażarki domowym sposobem? Fot. Freepik.com

 

Jest coś, czego na pewno jeszcze nie wiesz o swojej zamrażarce. To właśnie przez to marnujesz tyle jedzenia – przecież tak nie można!

jak pozbyć się brzydkiego zapachu z zamrażarki
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z zamrażarki domowym sposobem? Fot. Freepik.com

 

Co zrobić, żeby dom pięknie pachniał? Pomogą Ci te sprawdzone metody na nieprzyjemne zapachy!

Może Cię zainteresować