×

Włóż słomkę do odpływu, a irytujący problem zniknie w parę sekund. Bez kosztów

Drażni Cię i irytuje niedrożny odpływ w łazience? Nie możesz już znieść tego, że woda nie spływa do niego swobodnie, tylko gromadzi się w umywalce? Pewnie zatkały go włosy – poznaj, jak je stamtąd wyciągnąć, dzięki prostej i szybkiej sztuczce ze słomką do napojów!

Każdego dnia tracimy włosy z głowy – to normalne. Jednak im dłuższe – tym bardziej uciążliwe. Gromadzą się na szczotce, ubraniach, podłodze, ale i w odpływie. Osiadają tam i blokują drożność. Nie ma co narzekać – trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i to naprawić! Zrobisz to szybko, prosto i pomysłowo, jeśli wykorzystasz do tego plastikową słomkę do napojów.

Jak wyciągnąć włosy z odpływu?

Najpierw odpowiednio przygotuj słomkę. Jeśli będziesz korzystać z tych cieniutkich, weź małe nożyczki (najlepiej te do paznokci) i zrób na niej nacięcie wzdłuż – tylko z jednej strony, i tylko kilkucentymetrowe. Jeśli zaś masz do dyspozycji słomkę o większej średnicy – pomiń ten krok.

Jak udrożnić odpływ domowym sposobem
Jak udrożnić odpływ domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Zrób na słomce nacięcia po obu stronach w odległości około 1 centymetra – tak, by powstały „ząbki”. Powyginaj je trochę na zewnątrz, aby wystawały – tylko wtedy trik zadziała.

Jak udrożnić odpływ domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Teraz możesz ją wykorzystać do udrożnienia odpływu!

Jak udrożnić odpływ domowym sposobem
Jak udrożnić odpływ domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Włóż słomkę do środka otworu i kręć nią, obracaj oraz wykonuj ruchy w dół i do góry – tak, jakby słomka była szczotką, którą chcesz wyczyścić odpływ. Jeśli napotkasz na opór, to nie wyciągaj słomki na siłę – spróbuj zrobić to delikatnie. Uważaj, aby jej cząstka nie została w środku!

Jak wyczyścić odpływ
Jak wyczyścić odpływ domowym sposobem? Fot. Genialne.pl

 

Z racji tego, że jest tak mała – dotrzesz nią w każdy zakamarek. Mogłeś nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, ile brudu i starych włosów się tam kryje! Warto powtarzać ten trik systematycznie, dzięki czemu Twoja umywalka będzie drożna przez cały czas. Od dziś koniec z zatkanym odpływem!

 

Czyszcząc odpływ, nie zapomnij o doczyszczeniu całej umywalki. Usuń brud i osady z kamienia bez podrapań i zarysowań. Ten trik nie wymaga użycia żadnych detergentów, a jest niesamowicie skuteczny!

Wyrzucasz plastikowe słomki po wypiciu napoju? Robisz ogromny błąd! Możesz je z powodzeniem wykorzystać do wielu przydatnych trików

Może Cię zainteresować

zamknij