×
Wirtualna Polska

Mało kto zna tę ukrytą funkcję zmywarki. Pomaga rozwiązać powszechny problem

Chyba każdy użytkownik zmywarki zauważył, że czasem woda zbiera się na naczyniach w górnym koszu. Jest prosty sposób, by temu zaradzić. Wystarczy wykorzystać ukrytą funkcję zmywarki, o której mało kto wie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Woda gromadzi się najczęściej na odwróconych kubkach oraz miskach ustawionych w górnej szufladzie. Często o tym zapominamy i przy wyjmowaniu ich ze zmywarki oblewamy siebie, podłogę, a także naczynia z dolnej szuflady. Okazuje się, że wystarczy dobra znajomość budowy zmywarki, by zaradzić temu problemowi. Prosty trik sprawi, że na spodach naczyń przestanie gromadzić się woda.

Dlaczego woda zbiera się na naczyniach?

Górna szuflada zmywarki fabrycznie została umieszczona stosunkowo blisko dysz pompujących wodę. Ponieważ dna odwróconych kubków i misek są płaskie, jej nadmiar nie ma jak spłynąć, jak dzieje się to w przypadku np. talerzy. Wiele osób radzi sobie z tym problemem, opróżniając w pierwszej kolejności dolną szufladę zmywarki, a dopiero później górną. Dzięki temu nie moczymy naczyń z niższego „pokładu”. Nie zmienia to faktu, że mokre naczynia należy porządnie wytrzeć lub pozostawić do wyschnięcia, zanim włożymy je do szafki. Wszystko to jest dość uciążliwe. Okazuje się, że wcale nie musi tak być. Istnieje proste rozwiązanie problemu. Wystarczy zastosować prosty trik opierający się na wykorzystaniu sekretnej funkcji zmywarki.

Woda zbiera się na naczyniach? Łatwo temu zaradzić. Fot. Genialne.pl

Woda zbiera się na naczyniach? Łatwo temu zaradzić. Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: 8 zasad, dzięki którym twoja zmywarka będzie bezawaryjna. Wydłużysz jej życie o kilka lat!

Co zrobić, żeby woda nie zbierała się na naczyniach?

Jeśli woda zbiera się na naczyniach w zmywarce, możesz zastosować prosty patent ze zmianą wysokości górnej szuflady. Większość producentów wyposaża swoje sprzęty w taką funkcję. Ma to umożliwić dostosowanie wysokości szuflady do większych naczyń, ale pomaga również uporać się z problemem wody zbierającej się na odwróconych kubkach. Wystarczy tylko wiedzieć, jak skorzystać z tej funkcji.

  • Sprawdź, czy na bokach górnej szuflady są dodatkowe kółeczka. Jeśli tak, będziesz mógł zmienić jej położenie. Co ważne, każda zmywarka posiadająca opcję regulacji położenia górnej szuflady, ma tylko 2 wysokości do wyboru.
  • Opróżnij zmywarkę i maksymalnie wysuń górną szufladę. Unieś lekko jej przód, aby uwolnić przednie kółko.
  • Porządnie trzymaj szufladę, żeby nie wypadła i wyciągnij ją tak, by tylne kółko znalazło się na końcu prowadnicy. Następnie unieś przód i delikatnie uwolnij drugie kółko.
  • Umieść na prowadnicy najwyżej ulokowane kółko i wsuwaj powoli szufladę do momentu, aż na prowadnicy nie znajdzie się drugie kółko z tego samego poziomu.
  • Cały czas trzymając szufladę, sprawdź, czy jest odpowiednio umocowana. Wsuń ją do końca. Jeśli wszystko przebiegło sprawnie, to znak, że prawidłowo zmieniłeś wysokość szuflady.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Odkąd znam ten sposób, naczynia z mojej zmywarki są lśniące jak nigdy!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować