×
Wirtualna Polska

Wprawieni ogrodnicy rozsypują to w ogrodzie we wrześniu

Ślimaki są popularnymi szkodnikami ogrodów. Chociaż małe i niepozorne, pozostawiają po sobie wiele szkód, na co lepiej im nie pozwolić, aby nie stracić swoich upraw. Oto sposób na to, jak odstraszyć ślimaki od roślin.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie musisz stosować żadnych chemicznych trutek na ślimaki. Postaw na domowe i naturalne rozwiązania. Produkt odstraszający te szkodniki – masz w swojej kuchni. Poznaj wskazówkę, jak go użyć.

Jak odstraszyć ślimaki?

Ślimaki uwielbiają liście roślin. Inwazję tych szkodników rozpoznasz też po tym, że również na łodygach i cebulach są wygryzione dziury. Zauważyć można też śluzowate, srebrzyste ślady o nitkowatym kształcie. Żerują one na wszystkich rodzajach roślin, choć mają kilka swoich ulubionych. Ślimaki lubią wilgoć, dlatego atakują szczególnie wieczorem i w nocy. Za dnia raczej ich nie przyuważysz podczas gryzienia roślin. W ogrodzie spotkasz dwa typy ślimaków: skorupowe, czyli posiadające skorupkę oraz nagie, u których muszla jedynie w niewielkim zakresie występuje w płaszczu grzbietowym lub nie ma jej wcale. Nie lubią one nadmiernego słońca, dlatego chowają się w ziemi, pod deskami lub kamieniami. Można zapobiegać ich atakom, osuszając teren i używając pułapek na ślimaki. Poniżej przedstawiamy ci skuteczną sztuczkę, którą stosował nasz dziadek, dzięki czemu nigdy nie miał problemu z inwazjami tych szkodników na swojej działce.

jak odstraszyć ślimaki, fot. Freepik

jak odstraszyć ślimaki, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Kiedy masz dziecko, trutka na ślimaki w ogrodzie odpada. Oto bezpieczny sposób na szkodniki

Płatki owsiane na ślimaki

Mamy dla ciebie prosty i naturalny trik, dzięki któremu pozbędziesz się tych szkodników bez wyrządzania im krzywdy. Oto jak to zrobić:

  • weź niewielką miskę,
  • wsyp do niej mała ilość płatków owsianych,
  • zalej je wodą,
  • zostaw do namoczenia na 10 minut,
  • odcedź,
  • weź niewielki talerzyk,
  • połóż na nim trochę płatków,
  • umieść go przy roślinach z inwazją ślimaków.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Uwaga! Płatki owsiane możesz też rozsypać na glebie. Przyciągną one ślimaki, dzięki czemu będziesz mógł się ich humanitarnie pozbyć z ogrodu. Stosując płatki owsiane zapomnisz o ich żerowaniu w twoim ogrodzie. Zadziałają na nie niemalże od razu, a ty będziesz mógł być spokojny o swoje rośliny. Ten sposób  kosztuje niewiele, więc nie nadwyręży twojego portfela.

jak odstraszyć ślimaki od roślin, fot. Freepik

jak odstraszyć ślimaki od roślin, fot. Freepik

Zobacz również: Odkładam ze śniadania i wysypuję w ogródku. Ślimaki przestały podjadać moje plony

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować