×

Wrzuciłam do zlewu kapsułkę i zalałam wrzątkiem. Uciążliwy problem zniknął bez wizyty hydraulika

Brzydki zapach wydobywający się z kuchennego zlewu to nie lada problem. Pojawia się nawet wtedy, kiedy regularnie czyścisz jak zlewozmywak. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu?

Za nieprzyjemny zapach wydobywający się z rur odpowiadają bakterie. Niektórzy spuszczają w zlewie resztki żywności lub wlewają olej pozostały ze smażenia. To ogromny błąd. Pozostałości pokarmów gromadzą się w rurach i zaczynają gnić. Wówczas namnażają się drobnoustroje, które odpowiadają za brzydki zapach. Dlatego, aby pokarmy nie trafiały do odpływu, to koniecznie kup osłonkę, którą założysz na sitko w zlewie. Na niech zgromadzą się resztki i będziesz mógł je wyrzucić.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu?

Oczywiście lepiej zapobiegać niż leczyć, ale jeżeli już zmagasz się z przykrą wonią wydobywającą się ze zlewu, to jest na to dobre rozwiązanie. Weź dowolną kapsułkę do prania i umieść ją na sitku w zlewie. Następnie zalej ją gorącą wodą (do momentu całkowitego rozpłynięcia). Przykry zapach będzie tylko wspomnieniem.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu kuchennego?

Trik z kapsułką jest skuteczny i nie jest tak toksyczny jak substancje do udrażniania rur. Po zalaniu zlewu nie trzeba wietrzyć kuchni i obawiać się oparów. Należy jednak pamiętać, że sposób ten odświeża zapach, ale nie udrażnia rur!

Jak pozbyć się smrodu ze zlewu kuchennego?
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu kuchennego?

Sok z cytryny zneutralizuje fetor

Najpierw do odpływu wsyp odrobinę soli, a następnie wlej sok z cytryny. Odczekaj ok. 20 minut i zlej gorącą wodę. Dzięki temu patentowi pożegnasz się z brzydką wonią.

Dezynfekcja syfonu za pomocą octu

Ocet w połączeniu z sodą oczyszczoną potrafią działać cuda. Do odpływu wsyp szklankę sody oczyszczonej i zalej ją dwoma szklankami gorącej wody. Następnie poczekaj ok. 10 minut i wsyp kolejną szklankę sody oraz wlej ok. 200 ml octu. Ta mieszanka szybko zacznie bulgotać i powstanie piana. W tym wypadku warto odpływ zamknąć korkiem. Po odczekaniu ok. 2o minut rury przepłucz ciepłą wodą.

Przeczyszczenie syfonu

Jeżeli żaden patent nie pomaga, to konieczne będzie czyszczenie syfonu. Włóż gumowe rękawiczki, podstaw miskę i odkręć syfon. Wówczas wszystkie zanieczyszczenia wylecą z niego. Na koniec dokładnie przepłucz syfon pod bieżącą wodą.

Na naszym kanale YouTube znajdziesz wideo instrukcję na sprzątanie zlewu

Przeczytaj też nasz artykuł: 5 rzeczy, których nie wolno wlewać do zlewu! Zapchany odpływ narazi Cię na koszty

Może Cię zainteresować

zamknij