×
Wirtualna Polska

Wsyp do toalety i zanurz szczotkę. Pozbędziesz się dwóch problemów

Często pomijamy ją przy sprzątaniu, a to poważny błąd. Niemyta szczotka toaletowa staje się siedliskiem bakterii, a czasem również źródłem nieprzyjemnego zapachu. Podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić szczotkę do WC, wykorzystując produkty, które już masz w domu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Szczotka do WC to przedmiot, o którym staramy się zapomnieć zaraz po użyciu. W efekcie najczęściej pomijamy go w czasie sprzątania łazienki. Jeśli też tak robisz, koniecznie zmień nawyki. Brudna szczotka jest siedliskiem bakterii i częstym źródłem smrodu w łazience. Wyczyszczenie jej nie jest wcale tak skomplikowane, jak może się wydawać.

Jak wyczyścić szczotkę do WC sodą oczyszczoną?

Soda oczyszczona to niezastąpiony środek przy wielu pracach domowych. Również w przypadku zaniedbanej szczotki do WC sprawdzi się doskonale. Możesz wykorzystać sodę na dwa sposoby. Pierwszy to wsypanie dwóch opakowań produktu do sedesu i zamoczenie w nim szczotki. Zostaw ją tam na noc, a rano spłucz wodę. W ten sposób zdezynfekujesz kłopotliwy przedmiot i wnętrze sedesu. Inna metoda wymaga użycia sody i octu. Ta mieszanka sprawdza się nie tylko przy czyszczeniu różnych przedmiotów, ale także usuwaniu bakterii. Wlej ocet to pojemnika na szczotkę do WC i dodaj taką samą ilość sody oczyszczonej. Zanurz szczotkę i zostaw na 15 minut. Następnie wypłucz pojemnik wodą.

Jak wyczyścić szczotkę do WC? Fot. Genialne.pl

Jak wyczyścić szczotkę do WC? Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Wsyp do toalety i spłucz. Tak błyskawicznie odświeżysz ją przed wizytą gości

Jak wyczyścić szczotkę do WC płynem do czyszczenia toalety?

Jeśli używasz płynu typu domestos do mycia sedesu, nic nie stoi na przeszkodzie, byś wyczyścił nim szczotkę do WC. W końcu obydwa te miejsca są siedliskami tych samych bakterii. Wlej płyn do muszli i zamocz szczotkę. Zostaw ją tam na ok. 30 minut. Po upływie tego czasu spłucz wodę tak, by obmyła szczotkę. Zostaw ją poza pojemnikiem do wyschnięcia.

Jak wyczyścić szczotkę do WC? Fot. Genialne.pl

Jak wyczyścić szczotkę do WC? Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak wyczyścić szczotkę do WC, używając wybielacza?

Jeśli masz w domu wybielacz, możesz użyć go do usunięcia brudu i bakterii ze szczotki do WC. Wlej odrobinę płynu do sedesu i zostaw w nim szczotkę na kilka minut. Następnie spłucz wodę tak, by ją obmyła. Ostatni krok to dokładne wysuszenie szczotki.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze szczotki do WC?

Kiedy szczotka do WC brzydko pachnie, ale nie musisz jeszcze jej myć, możesz zastosować inny, prosty trik. Do pojemnika na szczotkę wlej trochę olejku zapachowego. Możesz wybrać dowolną woń, ale bardzo dobrze sprawdzi się przede wszystkim mięta, która kojarzy się z czystością i świeżością.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Prosty odświeżacz do toalety. Tylko 2 składniki i pożegnasz brzydki zapach

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować