×

Wszyscy mnie pytają, jak dbam o drewnianą podłogę. Używam tylko 2 domowe produkty

Przekonaj się, jak dbać o drewniane podłogi. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji będą służyły Ci przez długie lata i  nadadzą Twojemu domowi niepowtarzalnego stylu.

Podłogi wykonane z drewna są niezwykle eleganckie, a także trwałe. Jednak trzeba o nie właściwie dbać. Wówczas przetrwają bardzo długo i nie stracą swojego uroku. Oczywiście na rynku znajduje się bardzo dużo produktów do pielęgnacji drewna. Czasami ich cena potrafi zwalić z nóg. Dlatego wykorzystaj domowe składniki i samodzielnie przygotuj specyfik do konserwacji i czyszczenia podłóg. To ekologiczne rozwiązanie.

jak dbać o drewniane podłogi
jak dbać o drewniane podłogi, fot. Unsplash

Kokosowo-cytrynowy detergent

Najpierw w garnku rozpuść pół szklanki oleju kokosowego. Do niego dodaj sok wyciśnięty z jednej cytryny. Taką mieszanką poleruj całą podłogę. Możesz zaaplikować ją na mopa lub szmatkę. Cytryna doskonale zdezynfekuje deski, a olej kokosowy wypoleruje podłogę i nada jej blasku.

Polerowanie podłóg za pomocą wosku i oliwy

W kuchence mikrofalowej rozpuść pół szklanki wosku pszczelego. Następnie wlej go do garnka i dodaj jedną szklankę oliwy z oliwek. Całość ustaw na małym gazie i podgrzewaj przez ok. 2 minuty (do połączenia się składników). Później nakładaj odrobinę mieszkanki na szmatkę i poleruj podłogę. Szybko zauważysz, że deski odzyskają swój dawny kolor, a także staną się błyszczące. Pozostałą część mikstury przechowuj w zamkniętym pojemniku. Kiedy znowu będziesz chciał ją użyć, to po prostu rozpuść ją w mikrofali.

jak dbać o drewniane podłogi
jak dbać o drewniane podłogi, fot. Unsplash

Czyszczenie octem i oliwą

Wymieszaj ze sobą pół szklanki oliwy z oliwek oraz pół szklanki białego octu. Taki roztwór wlej do butelki ze spryskiwaczem i rozpylaj na deski. Później przetrzyj je mopem lub poleruj suchą ściereczką. Ocet zlikwiduje ewentualny nieprzyjemny zapach, a także zdezynfekuje deski i zabije wszelkie drobnoustroje. Tymczasem oliwa nada podłodze pożądany połysk i odświeży kolor.

Szybko usuniesz wszystkie rysy na ścianie po oparciu krzesła. Wystarczy jeden produkt

Może Cię zainteresować