×

Pewnie o tym nie wiesz, ale palisz świece w zły sposób! Zobacz na czym polega Twój błąd

Świece to standardowe wyposażenie naszych domów. Niezależnie od tego czy palimy je tylko na specjalne okazje, czy towarzyszą nam na co dzień, istnieje kilka ważnych zasad, których należy przestrzegać podczas ich użytkowania.

Były pracownik Yankee Candle dzieli się genialnymi wskazówkami, aby spalanie świec było jak najlepsze – przy jednoczesnym zachowaniu trwałości i wyglądu do samego końca.

Czas jest wszystkim

Jednym z największych problemów świec jest tunelowanie, czyli sytuacja, w której obszar środkowy świecy spala się głębiej niż otaczająca ją powierzchnia wosku. Aby temu zapobiec, zaleca się palić świece tylko wtedy, gdy mamy czas, aby zrobić to prawidłowo. Świeca nie powinna być gaszona, dopóki cała jej powierzchnia się nie stopi.

Zrzut ekranu z Youtube

Sztuczka z folią aluminiową

Jeśli z jakiegoś powodu nie przestrzegasz powyższej reguły, istnieje trik, który sprowadzi świecę na właściwy tor. Owijając kawałek folii aluminiowej dookoła świecy, jej powierzchnia szybko się stopi i naprawi szkody, które wyrządziło tunelowanie.

Zrzut ekranu z Youtube

Przycinanie knota

Najważniejszą wskazówką, którą zalecają eksperci od świec, jest przycinanie końcówki knota. Istnieje kilka korzyści, ale największa z nich to wydłużenie czasu spalania. Im krótszy knot, tym wolniejsze spalanie. Knot powinien być zawsze przycięty na wysokości około 3-4 milimetrów powyżej powierzchni wosku.

Zrzut ekranu z Youtube

STOP plamom z dymu!

Jeśli ten obraz po lewej wygląda znajomo, to musisz stosować zasadę z przycinaniem knota. Długi knot może wytwarzać zbyt dużo dymu i brudzić szkło, w którym znajduje się świeca.

Zrzut ekranu z Youtube

Nie wyrzucaj słoiczka!

Wierz lub nie, ale świece mogą Ci się przydać długo po tym, jak stopi się wosk! Zachowaj swoje ulubione słoiki i wykorzystaj je do przechowywania różnych drobiazgów. Nie tylko będą dobrze wyglądać, ale też nikt nie zauważy, że pierwotnie były świecami.

Zrzut ekranu z Youtube

Jak widać, spalenie świecy to coś więcej niż zwykłe zapalenie jej przy użyciu zapałki. Świece tworzą wspaniałą atmosferę i zapach w Twoim domu, więc traktuj je z szacunkiem na jaki zasługują!

Może Cię zainteresować