×
Wirtualna Polska

Wujek Zbyszek pokazał mi, jak wyczyścić głośnik w telefonie. Teraz słyszę wszystko

Zazwyczaj nie zwracamy na niego uwagi, dopóki nie chcemy oglądnąć jakiegoś filmiku na naszym smartfonie. Nerwy, a także zaklęcia, nie poprawią sytuacji. Sprawdź, jak wyczyścić głośnik w telefonie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nieprawidłowe dbanie o telefon jest przyczyną, przez którą bardzo często wszystkie wejścia do telefonu się przytykają. Sprawia to ogromny problem w korzystaniu z urządzenia, ale co gorsze może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń telefonu. Warto dmuchać na zimne i pozbyć się zanieczyszczeń jak najszybciej.

Jak wyczyścić głośnik w telefonie?

To pytanie zadaje sobie każdy właściciel telefonu. Jednak nie trzeba od razu oddawać urządzenia do specjalnego serwisu. Usługa czyszczenia głośnika zazwyczaj jest bardzo droga, a przecież można zrobić to samodzielnie w domu. Wszystko, czego potrzeba, to przezroczysta taśma klejąca oraz wykałaczka, czyli artykuły, które zazwyczaj zawsze są pod ręką. W miejscu, gdzie znajdują się otwory głośnika, należy nakleić kawałek taśmy, a następnie wyrównać go palcem. Musi ona dobrze przylegać do urządzenia, aby była skuteczna. Teraz wystarczy sięgnąć po wykałaczkę i powciskać ją delikatnie w otworki przez folię. Po zdjęciu taśmy zobaczysz, że cały brud znajduje się na niej, a nie w głośniku.

Oto jak wyczyścić głośnik w telefonie, fot. Unsplash

Oto jak wyczyścić głośnik w telefonie, fot. Unsplash

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Możesz szybko zwiększyć głośność telefonu bez zmiany ustawień

Pozostałe triki są równie skuteczne

  • Wacik nasączony alkoholem izopropylowym to najtańszy oraz najprostszy sposób na pozbycie się zabrudzeń. Wystarczy przetrzeć nim głośnik, ale uważać, aby substancja nie dostała się do środka urządzenia. Po użyciu należy poczekać kilka minut, aż alkohol odparuje.
  • Patyczki kosmetyczne oraz pędzel to czasochłonny, ale niezwykle skuteczny trik. Jak wyczyścić głośnik w telefonie tą metodą? Wszystko, co trzeba zrobić, to przetrzeć nimi krawędzie głośnika, a następnie przy użyciu pędzla wymieść resztki brudu oraz pyłu. Czyszczenie należy wykonywać w sposób delikatny, aby nie uszkodzić tych elementów.
  • Sprężone powietrze to idealne rozwiązanie, które szybko upora się z zatkanym głośnikiem. Wystarczy delikatnie nakierować jego strumień w otworki, a już po kilku psiknięciach cały brud zniknie.
  • Szczoteczka do zębów i pasta sprawdzą się nie tylko do zębów. Warto wybrać tą najbardziej miękką, która nie spowoduje uszkodzeń głośnika. Pastę do zębów należy nałożyć na patyczek higieniczny i delikatnie przecierać zatkane elementy.
Jak wyczyścić głośnik w telefonie? Dzięki tym metodom będzie działał bez zarzutu, fot. Freepik

Jak wyczyścić głośnik w telefonie? Dzięki tym metodom będzie działał bez zarzutu, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: 21 szalonych studenckich patentów, które można zobaczyć w akademikach. Co za kreatywność!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska