×

Ta przyprawa wymieszana z olejem kokosowym wybiela zęby już za pierwszym użyciem

Nie od dziś wiadomo, że zęby są wizytówką człowieka. Częsty uśmiech potrafi podbić czyjeś serce i jest jedną z pierwszych rzeczy, które dostrzegamy w drugiej osobie. Śnieżnobiałe uzębienie chciałby mieć oczywiście każdy z nas. Nasuwa się jednak pytanie, jak je uzyskać, kiedy codziennie pijemy kawę, herbatę i palimy papierosy, które w znacznym stopniu oddalają nas od upragnionego celu? Na szczęście jest na to sposób!

Aby uzyskać piękny, biały uśmiech, wcale nie będziesz musiał wydawać dużo pieniędzy na różnego rodzaju „wybielacze” i zabiegi dentystyczne. Wszystkie trzy składniki, które będą Ci potrzebne, prawdopodobnie kupisz w każdym supermarkecie!

Wszystko, czego potrzebujesz, to:

  • sproszkowany korzeń kurkumy
  • olej kokosowy
  • olejek z mięty pieprzowej

Wymieszaj łyżeczkę kurkumy w proszku, łyżeczkę oleju kokosowego i kilka kropli olejku z mięty pieprzowej, tworząc pastę. Nałóż ją na szczoteczkę i umyj zęby tak jak zwykle.

Dzięki tej naturalnej mieszance do wybielania zębów, bardzo szybko zauważysz efekty!

Jak wytłumaczyć działanie tych trzech produktów?

Kurkuma od wieków jest ważnym środkiem leczniczym. Nie tylko wybiela zęby, ale działa także przeciwzapalnie, łagodzi obrzęk jamy ustnej i zębów oraz wspomaga krążenie w dziąsłach.

Choć kurkuma ma żółty kolor, faktycznie jej regularne stosowanie znacznie wybiela zęby. Do tego wszystkiego olej kokosowy pomaga w walce z próchnicą, ponieważ neutralizuje bakterie w jamie ustnej. A olejek miętowy ma działanie przeciwbakteryjne i pomaga zwalczać nieświeży oddech.

Dzięki połączeniu tych trzech składników uzyskasz pastę, która odmieni oblicze Twojego uśmiechu. Spróbuj i sam się przekonaj!

Może Cię zainteresować

zamknij