Prosty trik dzięki, któremu skutecznie wybielisz zęby! Potrzebujesz tylko dwóch składników

Wielu z nas marzy o pięknym, hollywoodzkim uśmiechu i śnieżnobiałych zębach. Niestety nie każdego stać na drogie zabiegi w gabinecie dentystycznym, ale nie oznacza to, że masz rezygnować z wybielania zębów. Ten trik pozwoli Ci na proste i domowe wybielanie, które nie tylko sprawi, że Twoje zęby będą białe, ale również wzmocni Twoje dziąsła i szkliwo!

Wszystko dzięki dwóm składnikom, które możesz znaleźć w szafce kuchennej!

Potrzebujesz tylko indyjską przyprawę – kurkumę oraz dobrze znany wszystkim tym, którzy starają się dbać o linię – olej kokosowy. Wystarczy, że wymieszasz te 1 łyżkę sproszkowanej kurkumy oraz 1 łyżeczkę oleju kokosowego. Olej powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej, dzięki czemu będzie łatwo wymieszać go z kurkumą.

W Indiach od wieków, kurkuma jest stosowana jako środek leczniczy. Kurkuma nie tylko jest skuteczna w uzyskaniu perfekcyjnie białych zębów, ale również działa przeciwzapalnie oraz łagodzi obrzęki jamy ustnej i wspomaga krążenie w dziąsłach. Z kolei olej kokosowy pomaga w walce z próchnicą i wzmacnia zęby.

Czas na wybielanie!

Prosty trik dzięki, któremu skutecznie wybielisz zęby! Potrzebujesz tylko dwóch składników
Udostępnijyoutube.com

Uzyskaną pastę nałóż na szczoteczkę i umyj zęby jak zwykle. Nie martw się, że ta żółta przyprawa nie wybrudzi Twoich zębów, ale może zabarwić szczoteczkę. Po wyszczotkowaniu zębów, pozostaw pastę na około 5 minut, a następnie umyj zęby zwykłą pastą.

Prosty trik dzięki, któremu skutecznie wybielisz zęby! Potrzebujesz tylko dwóch składnikówUdostępnij

Już po pierwszym umyciu powinnaś zauważyć, że zęby stały się bielsze, dla długich i trwałych efektów warto stosować tę kurację co najmniej 2-3 razy w tygodniu.