Prosty trik dzięki, któremu skutecznie wybielisz zęby! Potrzebujesz tylko dwóch składników

Wielu z nas marzy o pięknym, hollywoodzkim uśmiechu i śnieżnobiałych zębach. Niestety nie każdego stać na drogie zabiegi w gabinecie dentystycznym, ale nie oznacza to, że masz rezygnować z wybielania zębów. Ten trik pozwoli Ci na proste i domowe wybielanie, które nie tylko sprawi, że Twoje zęby będą białe, ale również wzmocni Twoje dziąsła i szkliwo!

Wszystko dzięki dwóm składnikom, które możesz znaleźć w szafce kuchennej!

Potrzebujesz tylko indyjską przyprawę – kurkumę oraz dobrze znany wszystkim tym, którzy starają się dbać o linię – olej kokosowy. Wystarczy, że wymieszasz te 1 łyżkę sproszkowanej kurkumy oraz 1 łyżeczkę oleju kokosowego. Olej powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej, dzięki czemu będzie łatwo wymieszać go z kurkumą.

W Indiach od wieków, kurkuma jest stosowana jako środek leczniczy. Kurkuma nie tylko jest skuteczna w uzyskaniu perfekcyjnie białych zębów, ale również działa przeciwzapalnie oraz łagodzi obrzęki jamy ustnej i wspomaga krążenie w dziąsłach. Z kolei olej kokosowy pomaga w walce z próchnicą i wzmacnia zęby.

Czas na wybielanie!

Prosty trik dzięki, któremu skutecznie wybielisz zęby! Potrzebujesz tylko dwóch składników
Udostępnijyoutube.com

Uzyskaną pastę nałóż na szczoteczkę i umyj zęby jak zwykle. Nie martw się, że ta żółta przyprawa wybrudzi Twoje zęby – może ona zabarwić szczoteczkę, lecz jest bezpieczna dla zębów. Po ich wyszczotkowaniu, pozostaw pastę na około 5 minut, a następnie umyj zęby zwykłą pastą. Później dokładnie przepłucz usta oraz przemyj buzię.

Prosty trik dzięki, któremu skutecznie wybielisz zęby! Potrzebujesz tylko dwóch składnikówUdostępnij

Już po pierwszym umyciu powinnaś zauważyć, że zęby stały się bielsze, dla długich i trwałych efektów warto stosować tę kurację co najmniej 2-3 razy w tygodniu.