×
Wirtualna Polska

Prosty trik sprawi, że zawsze będziesz wygrywał w kamień, papier, nożyce!

Jaką taktykę najlepiej zastosować? Stawiać cały czas na „nożyce„, czy może przeplatać na zmianę z „papierem” i „kamieniem”? 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak większość rzeczy, ta gra to nie tylko przypadek – to walka z wzorami, psychologią i statystykami. Oto co eksperci mają do powiedzenia na temat tego typu gier!

Według światowych statystyk na temat gry „Kamień, papier, nożyce” ludzie na początku najczęściej wybierają skałę. Taką decyzję podejmują głównie mężczyźni, którzy debiutują w tej grze. W ich głowach kreuje się myśl, że skała jest postrzegana jako siła i zdecydowanie, dlatego mają tendencję do wyboru właśnie jej.

Zakładając, że grasz z kimś kto może myśleć podobnie i już nie raz rywalizował w tej grze, najlepiej wybrać nożyczki, ponieważ Twój przeciwnik pomyśli, że wyciągniesz zaciśniętą pięść czyli skałę i tym samym pokaże papier.

Naukowcy z Zhejiang University specjalizujący się w dziedzinie „teorii gier” nagrali wyniki 360 studentów grających około 20 000 rund.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

wygrasz-kamien-papier-nozyce

W ramach zachęty i większego zaangażowania, naukowcy płacili studentom w przypadku wygranej.

We wszystkich grach, trzy warianty pojawiały się z częstotliwością około 1/3 jak można było tego oczekiwać. Badacze zauważyli wyraźny wzór taktyczny ludzi. Stwierdzili, że osoby, które były nagradzane, trzymają się swoich wcześniejszych założeń. Z drugiej strony przegrywający mają tendencję wyboru do „bezpiecznego” kamienia.

Jeśli chcesz wygrywać w dużej mierze zależy to od tego czy przeciwnik ma m.in. wiedzę, która została tutaj przedstawiona. Zakładając, że nie, a mimo to Cię pokonał, powinieneś zagrać tą samą ręką raz jeszcze (wybrać to co wcześnie wybrałeś).

Jeśli nie masz żadnego pomysłu na grę, warto pamiętać, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest papier – statystycznie jest pokazywany z częstotliwością 29,6 %, a więc mniej niż 33,33% na co by wskazywało prawdopodobieństwo.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować