×

Wykorzystaj moc tego najtańszego produktu i pożegnaj pleśń z parapetu!

Pleśń występuje nie tylko na fugach w łazience. Pojawia się także w okolicy parapetów. W końcu narażone są one na działanie wilgoci, ciepłego powietrza oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jak usunąć pleśń z parapetu?

Ważne jest, abyś pozbył się pleśni jak najszybciej. W innym przypadku może szybko rozprzestrzenić się na futryny czy nawet ściany.

Jak pozbyć się pleśni przy użyciu octu

Najpierw przygotuj wszystkie niezbędne składniki:

  • ocet,
  • butelkę z atomizerem,
  • rękawiczki,
  • papierowe ręczniki,
  • szczoteczkę,
  • okulary ochronne i maseczkę.

Załóż ochronne gadżety i osusz parapet. Nie powinna znajdować się na nim woda. Następnie wlej szklankę octu do butelki z atomizerem. Dokładnie spryskaj miejsce, gdzie pojawiła się pleśń. Pozostaw ocet na ok. godzinę. Po tym czasie weź szczoteczkę i dobrze wyszoruj wszystkie zapleśniałe elementy parapetu. Później usuń ocet za pomocą ręczników.

Teraz oceń, czy udało Ci się całkowicie pozbyć pleśni. Dokładnie obejrzyj parapet. Musisz wiedzieć, że nawet z jednej małej plamy pleśni, szybko rozwinie się cała kolonia. Jeżeli w jakimś miejscu parapet jest jeszcze zainfekowany, to przygotuj roztwór z wybielacza.

jak usunąć pleśń z parapetu
Jak usunąć pleśń z parapetu Fot. Imgur

Jak usunąć oporną pleśń?

Do butelki z atomizerem wlej jedną szklankę wybielacza i jedną szklankę zimnej wody. Następnie potrząśnij butelką i spryskaj roztworem wyjątkowo oporną pleśń. Następnie użyj szczoteczki do całkowitego pozbycia się pleśni. Na koniec dobrze wytrzyj parapet.

Możesz też nasączyć waciki kosmetyczne tym roztworem i zostawić je w miejscu występowania pleśni na parę godzin. Potem zmyj roztwór i przemyj parapet zwykłą wodą.

Jak zapobiec pojawieniu się pleśni na parapecie?

  • Dbaj o prawidłową wentylację i nie dopuść do osadzania się wody na szybach. Najlepiej postawić na okna z nawiewnikiem, który dba o właściwą cyrkulację powietrza. Dużym błędem jest dokładne uszczelnianie okien i zaprzestanie wietrzenia w okresie jesienno-zimowym.
  • Utrzymuj parapety w czystości i usuwaj brud, włosy, zwierzęcą sierść oraz kurz. Wszelkie zanieczyszczenia są doskonałą pożywką dla pleśni.
  • Futryny lub parapety możesz pokryć specjalną farbą antypleśniową.

Jak pozbyć się plam oleju i paliwa z kostki brukowej? Szybki i prosty sposób.

 

Może Cię zainteresować

zamknij