×

Opcja w zmywarce, dzięki której woda nie zbiera się na naczyniach

Zmywarkę używamy codziennie i chociaż zalet używania jej nie brakuje, ma też pewne wady, a raczej niedociągnięcia, które lekko irytują. Każdy, kto bowiem jej używa, chciałby wyjmować ze zmywarki naczynia nie tylko czyste, ale i suche. A z tym drugim często jest problem. Zwłaszcza woda na odwróconych kubkach drażni. Jak poradzić sobie, kiedy ciągle wyjmujesz mokre naczynia po myciu w zmywarce?

Woda na naczyniach w zmywarce po myciu

Przy wyjmowaniu kubków ze zmywarki, woda na ich odwróconych spodach potrafi nam zmoczyć inne naczynia. Wystarczy mało ostrożnie je wyciągać i chlup… woda rozpryśnie się na naczynia poniżej. Niektóre osoby ratują się w ten sposób, że najpierw opróżniają dolną szufladę zmywarki, a dopiero potem wysuwają tą górną z kubkami.

mokre naczynia po myciu w zmywarce
Naczynia po myciu w zmywarce Fot. Genialne.pl

Funkcja górnej szuflady w zmywarce

Producenci zmywarek jednak wyposażyli większość ze swoich produktów w funkcję, która szczególnie się przyda, kiedy właśnie w zmywarce mamy kubki zbierające wodę na odwróconym spodzie. Na bokach górnej szuflady są dodatkowe kółeczka.

mokre naczynia po myciu w zmywarce
Mokre naczynia po myciu w zmywarce Fot. Genialne.pl

Masz mokre naczynia po myciu w zmywarce? Regulacja wysokości górnej szuflady Ci pomoże!

W większości zmywarek można regulować wysokość górnej szuflady, wykorzystując do tego właśnie dodatkowe kółka do prowadnicy szuflady. Wystarczy wykorzystać tą opcję i na kubkach przestanie gromadzić się woda.

Każda zmywarka, w której taka regulacji wysokości górnej szuflady się znajduje, ma tylko 2  poziomy tej regulacji. Wysuń więc górną szufladę i ustaw wysokość z jednej strony na niższą. Jak to działa?

Krok pierwszy – wysuń szufladę

Wysuń maksymalnie szufladę i lekko unieś jej przód do góry, aby uwolnić pierwsze kółko. Musisz cały czas mocno trzymać szufladę, żeby nie wypadła!

szuflada zmywarki
Naczynia w zmywarce Fot. Genialne.pl

Krok drugi – unieś lekko szufladę

Teraz najtrudniejszy moment. Unieś szufladę znowu, kiedy tylne kółko znajdzie są na końcu prowadnicy. Uwaga! Teraz cały bok  szuflady spoczywa w Twoich rękach. Nie upuść jej!

mokre naczynia po myciu w zmywarce
Mokre naczynia po myciu w zmywarce Fot. Genialne.pl

Krok trzeci – zmień poziom szuflady

Teraz najedź górnym kółkiem na prowadnicę i wsuwaj powoli po niej szufladę, aż nie znajdzie się na niej drugie kółko w górnego poziomu.

zmywarka
Mokre naczynia po myciu w zmywarce Fot. Genialne.pl

Krok czwarty – sprawdź, czy wszystko jest prawidłowo zrobione

Jak już obydwa kółka będą na prowadnicy, wsuń szufladę do końca. Sprawdź w ten sposób, czy prawidłowo zmieniłeś wysokość szuflady. Do tego czasu cały czas trzymaj mocno szufladę ręką!

zmywarka
Mokre naczynia po myciu w zmywarce Fot. Genialne.pl

Krok piąty – gotowe! Woda na naczyniach w zmywarce zniknie

Możesz też zrobić odwrotnie. Jeżeli w swojej zmywarce masz ustawioną szufladę właśnie na niższym poziomie, to zmień jedną stronę szuflady na ten wyższy poziom.

Uzyskasz w ten sposób nachylenie szuflady, dzięki któremu woda na naczyniach w zmywarce, np. ze spodu kubków, spłynie prawie w całości podczas płukania! Proste, prawda?

zmywarka
Naczynia w zmywarce Fot. Genialne.pl

Po zmianie regulacji wysokości szuflady zwróć zawsze tylko uwagę, czy dolny spryskiwacz nie wadzi o naczynia ustawione w zmywarce.

Jeżeli pomimo tego masz jeszcze mokre naczynia po myciu w zmywarce, to wystarczy zapoznać się z trikiem, dzięki któremu nawet plastikowe pojemniki po wyjęciu ze zmywarki są suche!

Innym rozwiązaniem jest też zwrócenie uwagi na rodzaj kubków, jakie kupujesz. Na przykład każdy kubek z IKEA ma ten rowek. Jego funkcja jest genialna, a większość osób nawet o niej nie wie

Mam sposób na brud i nieprzyjemny zapach ze zmywarki!

Może Cię zainteresować