×

10 alternatywnych rozwiązań na wykorzystanie plastikowych prętów. #7 każdy rodzic to pokocha!

Pręty napinające mogą być bardzo przydatne. Na takim drążku można powiesić zasłonę, a wszystko bez robienia dziur i wiercenia. Jednak okazuje się, że pręty mają całkiem sporo innych zastosowań. Nie służą tylko do wieszania zasłony prysznicowej. Są dostępne w różnych rozmiarach, a to sprawia, że mogą się przydać dosłownie wszędzie.

Zobaczcie 10 twórczych sposobów, które pokażą wam, jak kreatywnie wykorzystać drążek, który zazwyczaj wisi w łazience.

1. Zorganizuj szufladę

prety-napinajace-10
MontanaPrairieTales

Mniejsze pręty możesz z łatwością umieścić w szufladzie, by kuchenne akcesoria nie mieszały się ze sobą. Bez budowania dodatkowych przedziałek, sam decydujesz, ile potrzebujesz miejsca.

2. Więcej miejsca w szafie

prety-napinajace-5
I Heart Organizing

Duże szafy zazwyczaj mają trwale przymocowane pręty, które nie zawsze są poręczne. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, by powiesić ubrania, oto pomysł dla ciebie. Z łatwością możesz zmienić konfiguracje szafy i dostosować wieszaki do własnych potrzeb.

3. Organizer środków czystości

prety-napinajace-8
Jen Thousand Words

Szafki pod zlewem zazwyczaj nie mają półek, a używamy ich do przechowywania środków czystości. Zajmuje to sporo miejsca, a górna część szafki nie jest wykorzystana. Zawieś drążek pod zlewem, a na nim umieść środki czystości. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce i wszystko będzie pod ręką!

4. Dodatkowa półka

prety-napinajace-4
Sew Many Ways

Masz odrobinę miejsca i zero pomysłów jak je wykorzystać? Użyj prętów! Na nich możesz powiesić co tylko sobie wymyślisz.

5. Wiszący ogród

prety-napinajace-2
Jill M.

Wystarczy rozłożyć pręt w oknie i umieścić na nim specjalne wiszące doniczki.

6. Zasłona pod łóżkiem

prety-napinajace-6
Seagrass Interiors

I standardowe wykorzystanie drążków do zawieszenia zasłon. Jeśli przechowujesz różne przedmioty pod łóżkiem jest to idealny pomysł, by ukryć to co się pod nim kryje.

7. Bramka

prety-napinajace-3
pinterest

Umieszczając drążki na ścianie możesz zablokować część domu przed dziećmi lub zwierzakami. Zdecydowanie bardziej komfortowe, niż typowe bramki dla dzieci i sami decydujecie gdzie drążki powinny wisieć.

8. Organizer kuchenny

prety-napinajace-7
Joyful Homemaking

Małe słoiki nie zginął za tymi dużymi jeśli wykorzystasz pręty w sposób jak na zdjęciu!

9. Kuweta dla kota

prety-napinajace-9
This Old House

Kot zasługuje na odrobinę prywatności, a ty nie musisz codziennie oglądać jego kuwety. Użyj drążka, by powiesić zasłonę, która ukryje toaletę twojego pupila.

10. Markiza

prety-napinajace-1
MusingsFromAFrenchCottage

To też klasyczne przeznaczenie drążków. Jednak powieszone w ten sposób, wyglądają odrobinę jak markiza i dodają stylu każdemu wnętrzu.

Może Cię zainteresować

zamknij