×
Wirtualna Polska

Wymieszaj 2 składniki. Usuną plamy i pleśń z rolety materiałowej

Porządki domowe dzielą się na kilka etapów. Jeśli chcemy, aby nasz dom lśnił czystością, musimy zrobić to dokładnie. Sprzątanie kuchni, łazienki, mycie podłóg i okien, czy wycieranie kurzu – to cała domowa logistyka. Nie możemy też zapomnieć o roletach, aby były czyste i nie psuły efektu. Podpowiadamy, jak czyścić rolety materiałowe.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Udało Ci się posprzątać już cały dom, ale czujesz, że o czymś zapomniałeś? Sprawdź rolety! Często można je pominąć, a brudne lub niedokładnie wyczyszczone szpecą umyte okna. Są one jak magnez dla kurzu, osadu i owadów. Poznaj nasz patent na to, jak umyć zabrudzone rolety?

Jak czyścić rolety materiałowe?

Podczas domowych porządków czyścimy wszystkie kąty. Starając się, aby nic nie umknęło naszej uwadze. Kurz, osady z tłuszczu czy innego brudu osadzają się wszędzie – również na roletach. Dlatego warto od czasu do czasu je wyczyścić. Jednak jak to zrobić? Na pewno nie wrzucaj ich do pralki! Czyszczenie rolet zrób za pomocą szmatki – strzepiesz nią kurz. W przypadku mocniejszych zabrudzeń warto zrobić domowy środek czyszczący. Stosując nasz przepis, będzie to dziecinnie proste, a brud z rolet zniknie szybciej, niż się pojawił!

jak czyścić rolety materiałowe, fot. Getty Images

jak czyścić rolety materiałowe, fot. Getty Images

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Zawsze tak czyszczę rolety materiałowe. Zabrudzenia, pleśń i plamy nie mają szans.

Przepis na domowy środek czyszczący

Do jego wykonania potrzebujesz tylko 3 składników! Przygotuj: 2 szklanki wody, 1 szklanki płynu do naczyń i 1 szklanki proszku do prania. Następnie wszystko dodaj do miski i starannie zamieszaj. Finalnie powinieneś otrzymać jednolitą konsystencję. Jak umyć zabrudzone rolety tym środkiem? Weź gąbkę i zamocz ją w misce. Potem delikatnie przecieraj brudny materiał i pozostaw do wyschnięcia. I gotowe! Twoje rolety znów będą czyste jak nowe!

jak czyścić rolety materiałowe, Fot. Freepik.com

jak czyścić rolety materiałowe, Fot. Freepik.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wypróbuj też ocet

Możesz też zastosować miksturę octu z wodą w proporcji 1:1. Używa się jej tak samo, jak środka czyszczącego z wcześniejszego przepisu. Jedyny mankament to zapach. Sprawdź też na małym skrawku rolety, czy po zastosowaniu specyfiku nie odbarwi się materiał. Jeśli irytują Cię muchy i muszki przy oknie mamy na to skuteczny patent. Wykorzystując go, na długo pozbędziesz się tych owadów. Uważaj jednak, ponieważ przynęta na insekty z tego triku wykorzystuje zgniłe jedzenie – co nie pozostanie neutralne dla węchu domowników. 

Zobacz również: Wyczyść rolety dzień noc bez zdejmowania. Wystarczy 1 składnik i kilka minut.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować