×
Wirtualna Polska

Wymieszaj 2 tanie składniki i nałóż na zżółknięte reflektory w samochodzie. Będą wyglądać jak nowe

Pasta do zębów w połączeniu z WD-40 to mieszanka, dzięki której wypolerujesz reflektory do auta łatwo i skutecznie. Bez problemu zastąpi ona drogie sklepowe, specjalistyczne środki. Pokażemy Ci jak ją przygotować krok po kroku.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tak wyczyścisz reflektory auta za pomocą WD-40 i pasty do zębów

Reflektory samochodu możesz wyczyścić używając zarówno tylko samej pasty do zębów, jak i używając tylko samego WD-40. Ale dopiero ich połączenie ze sobą razem daje najlepsze efekty w czyszczeniu świateł samochodowych. Jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz je mieć w idealnym stanie. Czyszczenie zacznij od przetarcia reflektorów szmatką – tak aby ściągnąć z nich podstawową warstwę kurzu i  brudu. Możesz ten krok pominąć, ale jeśli to zrobisz, to późniejsze zastosowanie mieszanki pasty i WD-40 nie przyniesie równie dobrych efektów. Następnie weź dowolny pojemnik średniej wielkości i wymieszaj w nim pastę do zębów z WD-40 w proporcjach mniej więcej 1:1.

WD-40 reflektory auta
wd-40 reflektory auta fot. genialne.pl

 

W przypadku pasty bardzo ważne jest, żeby była to klasyczna biała, nieżelowa pasta. Inaczej reflektory raczej zabrudzisz niż wyczyścisz. Idealnie by było, gdy by pasta miała w sobie dodatek wody utlenionej i sody oczyszczonej. Ale każda klasyczna biała pasta poradzi sobie tutaj bardzo dobrze. Kiedy już naniesiesz mieszankę WD-40 i pasty na reflektory użyj ściereczki z mikrofibry i okrężnymi ruchami wcieraj mieszankę w reflektor. W mig powinieneś go wytrzeć. Na koniec wszelkie pozostałości zmyjesz zwykłą szmatką z wodą. A potem suchą z mikrofibry doczyścisz reflektor na błysk.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
WD-40 reflektory auta
WD-40 reflektory auta, fot. LlegaExperimentos/youtube

Alternatywne rozwiązania

Tak jak wspomnieliśmy na początku, zarówno WD-40, jak i pasta do zębów zastosowane osobno mogą dać podobnie dobre efekty i sprawić, że Twój reflektor znowu zacznie dawać takie światło, jak powinien. Jeśli więc nie masz pod ręką jednego z tych produktów, to możesz spokojnie oprzeć się tylko na jednym. Efekt może nie będzie aż tak dobry i będzie to wymagało od Ciebie nieco więcej pracy, ale i tak będzie to opłacalne rozwiązanie. Stosując WD-40 lub pastę do zębów osobno postępuj dokładnie tak samo, jakbyś postępował stosując je razem. Daje to najlepszy możliwy efekt.

Choć WD-40 jest mocnym środkiem, to nie musisz się bać, że przypadkowo nim spryskasz lakier samochodu. Możesz być spokojny – nic mu się od niego nie stanie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Naklejka z rekinem i rybą na samochodzie. Co oznacza? Dlaczego kierowcy ją przyklejają?

Jeśli zobaczysz butelkę w kole samochodu, natychmiast dzwoń na policję!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować