×

10 wynalazków, które dla Azjatów są codziennością, a dla nas odległą wizją przyszłości

Futurystyczna wizja świata może być przerażająca – życie wśród robotów, odrzutowe plecaki czy jedzenie, które po naciśnięciu guzika samo się przygotowuje. To wszystko, dla większości ludzi jest dość odległą przyszłością jednak dla mieszkańców państw azjatyckich okazuje się codziennością.

Oto najbardziej zaskakujące rzeczy, które dla Polaków mogą wydawać się nietypowe, lecz dla mieszkańców wschodnich krajów są normalnością.

#1 Miękka kula, która myje podłogę i zbiera kurz

W kolekcji robotów „Mocoro” znajduje się wyjątkowa puszysta kula zasilana zwykłymi bateriami. Wyróżnia się ona pod względem wyglądu oraz prostą nawigacją. Robot toczy się po podłodze, polerując powierzchnię, zbierając kurz oraz włosy, a to wszystko ze względu na pokrowiec z mikrofibry, który jest zdejmowany dzięki czemu można go wymieniać i prać w pralce.

#2 Diagnoza ludzkiego ciała bez potrzeby operacji

Ta technologia opiera się na połączeniu analizy danych stanu organizmu, a także modelowania 3D tkanek. Komputer przetwarza informacje o stanie pacjenta i tworzy projekcję funkcji ciała, które następnie są transmitowane na ciało pacjenta. Dzięki czemu lekarz może zobaczyć procesy zachodzące wewnątrz ciała osoby chorej, bez potrzeby rozcinania tkanek.

#3 Plecak który chłodzi lub ogrzewa plecy

Wewnątrz plecaka schowany jest wentylator, który ochładza lub podgrzewa plecy oraz talię. Dodatkowo plecak wyposażony jest w port USB dzięki czemu szybko można podłączyć telefon do ładowania.

#4 Taśma, która zabezpiecza buty przed kurzem i deszczem

To urządzenie owija buty folią PVC, zastępując pokrowce na buty w szpitalach. Niektórzy używają tego urządzenia, aby nie zniszczyć swoich butów podczas suszy lub ulewnych dni. Użytkownicy mają nadzieję, że w przyszłości firma opatentuje maszynę, która będzie używała folię biodegradowalną.

#5 Urządzenie z funkcją natychmiastowego odplamiania

To niewielkie urządzenie, wyglądające jak prostownica do włosów, to tak naprawdę przenośna pralka, która usuwa plamę w kilka minut. Wystarczy dodać trochę wody do urządzenia – woda podgrzewa się i w połączeniu z falami ultradźwiękowymi wywabia plamę z tkaniny.

#6 Zestaw do samodzielnego stworzenia swoich oryginalnych sandałów

W zestawie są 2 podeszwy i kilka pasków. To ty decydujesz, gdzie i jak chcesz je rozmieścić – możesz stworzyć własne sandały lub klapki.

#7 Tenis stołowy wersja 2.0

Stół podświetla ruch piłki, tworząc przy tym dodatkowe zadania dla graczy np. wyświetla miejsce gdzie należy uderzyć piłką.

#8 Lampka, która napędzana jest wodą morską

Ta lampa jest idealna podczas biwakowania czy wspinaczki. Nie wymaga żadnych baterii, a jedyne czego potrzebujesz, żeby zaczęła świecić to słona woda. Jedno napełnienie pozwala na 80 godzin świecenia.

#9 Koncertowa zabawa z hologramami

Hologramy są bardzo popularne w krajach azjatyckich, zwłaszcza w Korei Południowej – dzięki nim można mieć wrażenie, że artyści naprawdę występują na scenie.

#10 Obracanie samochodu

Ludzie w Japonii myślą o najdrobniejszych szczegółach, nawet o tym, że wycofanie samochodem może być czasochłonne. Dlatego też wymyślono maszynę, która automatycznie obraca samochód w garażu lub na parkingu.

Który pomysł podoba Ci się najbardziej?

23 nieskomplikowane rozwiązania, które powinny być wdrożone w każdym kraju. Niech żyje prostota

3 Sprytne Triki z Bateriami

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

19 osobliwych rzeczy, które można zobaczyć tylko w Japonii. Szkoda, że nie ma ich w Polsce

Japonia to wyjątkowy kraj na mapie świata. Z jednej strony zachwyca nowinkami technologicznymi, a z drugiej zadziwia odmiennymi obyczajami. Widziałeś kiedykolwiek grzejniki na placach zabaw, automaty, w których można kupić warzywa bądź młode panie obsługujące windy w centrach handlowych? Takie rzeczy tylko w Japonii. 😉 1. W automatach sprzedawane są warzywa, owoce, a nawet piwo. […]

Japońskie pociągi są tak unikatowe wewnątrz, że zaskakują każdego podróżującego nim turystę

Jeżeli nigdy nie pałałeś miłością do naszego rodzimego PKP, to po przeczytaniu tego artykułu… Twoja niechęć do rodzimych linii się tylko powiększy. Japonia to bowiem zupełnie inny świat, jeśli chodzi o ten środek transportu. Modna kolej Kraj Kwitnącej Wiśni jest państwem, gdzie kolej jest niezwykle popularna. Na co dzień przemieszcza się nią mnóstwo ludzi, to […]

23 zdjęcia, które dowodzą, że Japonia to zupełnie odmienny stan umysłu

Japońska kultura jest wyjątkowa. Niektóre zwyczaje mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni mogą zaskakiwać i wywoływać zdumienie. Obejrzyj galerię i przekonaj się, że w pewnych aspektach Japonii już dawno wyprzedziła resztę świata. 1. Tapicerka sugeruje kto w pierwszej kolejności powinien zająć te miejsca w pociągu 2. Obsługa lotniska kłania się pasażerom, aby przeprosić za opóźniony lot 3. […]

23 niespotykane gadżety, które mogli wymyślić tylko Japończycy. Zaskoczą każdego turystę

Japonia to kraj, który jest w stanie zaskoczyć każdego turystę. Mieszkańcy uwielbiają nowinki technologiczne i sami są twórcami wielu ciekawych wynalazków. Niektóre z nich są naprawdę dziwne. 😉 1. Długopis z robakiem W Japonii kupisz długopis z żywym okazem posażyta z rodzaju nicieni – anisakis. Dorosłe osobniki pasożytują głównie w żołądkach waleni. 2. Przyjemny chłód […]

15 zadziwiających rzeczy, które szokują każdego z nas, a dla Japończyków są normą

Wszyscy wiedzą, że Kraj Kwitnącej Wiśni to zupełnie inny, zadziwiający świat. Pełen niewiarygodnych zjawisk i dziwnych tradycji, wyjątkowy na swój sposób. Oto garść zdumiewających ciekawostek na temat Japonii. #1 Nietypowa profesja: wpychanie ludzi do pociągów Mają nawet własną nazwę – oshiya. Tłum i ilość pasażerów zmusiły Japończyków do wymyślenia jakiegoś sposobu, by codziennie dostać się […]

8 zaskakujących rzeczy na temat Japonii. Dla turystów mogą wydawać się dziwne

Wiele osób marzy aby wybrać się kiedyś w podróż do Japonii. Jeśli również należysz do tego grona, to z pewnością wiesz, że to państwo potrafi zaskoczyć nie jednego! Oczywiście, w każdym kraju znajdziesz coś niezwykłego, ale wciąż to właśnie Japonia jest jednym z najciekawszych (jeśli nie najciekawszym) miejscem na świecie! W Japonii istnieje wiele zasad, […]