×

Wypowiedzenie tego jednego zdania sprawi, że telemarketerzy przestaną do Ciebie dzwonić

Zobacz jak pozbyć się natrętnego telemarketera. Wystarczy, że wypowiesz jedno zdanie, a osoba dzwoniąca szybko będzie chciała się rozłączyć.

Dzwoniący telemarketerzy mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Oni nie dają się łatwo zbyć i zazwyczaj ponawiają kontakt. Nie działają na nich przekleństwa, a także stanowcze odmowy. W takim wypadku trzeba uciec się do innego sposobu.

jak pozbyć się natrętnego telemarketera
jak pozbyć się natrętnego telemarketera, fot. Freepik

Najważniejsza jest Twoja zgoda

Po pierwsze musisz wiedzieć, że aby telemarketer mógł do Ciebie zadzwonić z konkretną ofertą (na zlecenie przedsiębiorcy czy firmy), to Ty musisz wyrazić wcześniej na to zgodę. Absolutnie osoba dzwoniąca nie może pytać Cię o taką zgodę na początku rozmowy. Co więcej masz prawo wiedzieć po co dzwoni do Ciebie telemarketer i na zlecenie jakiej firmy działa. Czasami podczas zapisu do newsletter czy robienie zakupów przez internet, pod obowiązkową zgodą na udostępnienie danych osobowych, znajduje się opcjonalna zgoda na kontakt telefoniczny. Dlatego należy wszystko dobrze czytać, a także nie zaznaczać z rozpędu każdego okienka. 😉

jak pozbyć się natrętnego telemarketera
jak pozbyć się natrętnego telemarketera, fot. Freepik

Jak zniechęcić nachalnego telemarketera?

Tutaj możesz uciec się do kilku patentów. Wystarczy, że wypowiesz jedno z poniższych zdań.

  • Nie jestem zainteresowany ofertą, proszę o usunięcie mojego numeru z państwa bazy danych i żądam zaprzestania kontaktu ze mną.
  • Proszę o ponowne przedstawienie się i podanie danych firmy na zlecenie, której dzwonisz do mnie. Zazwyczaj telemarketerze nie są skorzy do powtarzania swoich danych i jest duża szansa, że rozmowa w tym punkcie się urwie.
  • Nagrywam całą rozmowę i w związku z przepisami RODO proszę o natychmiastowe zaprzestanie kontaktu ze mną. Jeżeli się tak nie stanie, to całe nagranie mogę wykorzystać w sądzie. RODO i sądy zawsze są najskuteczniejszym straszakiem.;)
  • Skąd masz mój numer? W tym przypadku telemarketerzy zwykle informują, że w został on wylosowany z ogólnodostępnej bazy danych. Natomiast problem jest w tym, że jeżeli dana firma pozyska Twój numer np. z internetu czy osób trzecich, to od razu powinna Cię o tym poinformować. Dodatkowo masz prawo poznać adres oraz siedzibę tej firmy i w jakim celu ma zamiar wykorzystywać Twoje dane. Natomiast wiadomość o enigmatycznej bazie danych może świadczyć, że Twoje dane zostały pozyskane nielegalną drogą.

Nie lekceważ tego jednego szczegółu. W zimie może uchronić Cię przed pożarem

Może Cię zainteresować