×
Wirtualna Polska

Z kosza na śmieci wcale nie musi brzydko pachnieć. Stosuj trik doświadczonej pani domu

Smród wydobywający się z kosza na odpady to częsty problem. Jeśli zastanawiasz się, jak zneutralizować zapach śmieci, dobrze trafiłeś. Znamy prosty trik, by uporać się z nim raz na zawsze.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Śmieci śmierdzą — to fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Można jednak sprawić, by brzydki zapach rozkładającego się jedzenia oraz innych odpadów nie unosił się w całym domu. Prosty trik zastosowany w czasie wkładania do kosza nowego worka sprawi, że skutecznie zneutralizujesz smród.

Skąd bierze się brzydki zapach w koszu na śmieci?

W koszu lądują różne odpady. Resztki jedzenia, brudne opakowania, zużyte materiały higieniczne. Już sama mieszanina tych wszystkich rzeczy nie pachnie zbyt dobrze. Jeszcze gorzej jest, kiedy resztki zaczynają się rozkładać. W koszu panuje spora wilgoć, co sprzyja namnażaniu bakterii. To zaś sprawia, że zapach śmieci staje się nie do zniesienia. Dzieje się tak bez względu na rozmiar kosza oraz na to, w jakim stopniu jest wypełniony. Czasami wystarczy wyrzucić kilka rzeczy, aby smród wręcz zwalał z nóg. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak zneutralizować zapach śmieci. Prosty trik sprawi, że brzydki zapach z kosza przestanie być problemem.

Jak zneutralizować zapach śmieci? Fot. Genialne.pl

Jak zneutralizować zapach śmieci? Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Ta jedna rzecz skutecznie pochłania wszystkie zapachy w lodówce

Jak zneutralizować zapach śmieci?

Trik neutralizujący zapach śmieci możesz stosować zawsze przy wymianie worka w koszu na nowy. Potrzebujesz tylko perełek do prania. Te drobne kuleczki wydzielają bardzo mocny (ale w przeciwieństwie do śmieci przyjemny) zapach. Włóż do kosza nowy worek i wsyp na dno trochę perełek do prania. Nie musi to być jakaś ogromna ilość. Już odrobina powinna załatwić problem smrodu nawet w dużym koszu. Następnie po prostu odstaw kosz na miejsce i korzystaj z niego jak zawsze. Szybko zauważysz, że dzięki zapachowym perełkom problem brzydkiego zapachu w koszu na śmieci zniknie.

Jak zneutralizować zapach śmieci? Fot. YouTube/Smart Fox

Jak zneutralizować zapach śmieci? Fot. YouTube/Smart Fox

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Jak zneutralizować inne brzydkie zapachy w domu?

Zdarza się, że to nie kosz na śmieci jest źródłem nieprzyjemnego zapachu w domu. W pierwszej kolejności spróbuj wywietrzyć dokładnie pomieszczenia. Jeśli to nie pomoże, zastosuj nasz trik na brzydki zapach w domu. Potrzebujesz jedynie pokrojonej na ćwiartki cytryny posypanej solą i zalanej płynem do płukania. To połączenie sprawi, że dom będzie pachniał świeżością.

 

Zobacz również: Mieszam składnik z wodą i spryskuję sierść psa. Brzydki zapach i pchły znikają

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować