×

Kody, dzięki którym sprawdzisz czy Twój telefon nie jest szpiegowany

Bezpieczeństwo powinno być zawsze naszym priorytetem. Dzięki kilku krótkim kodom, można dowiedzieć się więcej o ustawieniach telefonu i zorientować się czy nasze wiadomości są chronione.

Poniższe porady pomogą wam dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie waszego smartphona. Kody są przydatne i warto się zastosować do poniższych porad, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Tym kodem możesz sprawdzić czy twoje wiadomości, połączenia i inne dane są przekazywane. Numer, na który przekazywane są dane zostanie wyświetlony po wpisaniu kodu. Funkcja ta jest najczęściej wykorzystywana przez rodziców lub zazdrosnych partnerów do monitorowania połączeń przychodzących i wychodzących z danego telefonu. Funkcja jest o tyle niebezpieczna,że po jej aktywowaniu potencjalny przestępca zna adres, przyjaciół, codzienne zwyczaje ofiary, a nawet informacje o sytuacji finansowej.

Wybierając ten kod dowiesz się gdzie przekazywane są dane w przypadku, gdy nikt nie może się z tobą skontaktować. W ostateczności zostaniesz połączony z pocztą głosową swojego operatora.

To jest uniwersalny kod do wyłączania przekazywania danych z twojego telefonu. Dobrym pomysłem wydaje się użycie tej funkcji, szczególnie, gdy planujemy wyjazd za granicę i używanie roamingu. Dzięki temu żadne dodatkowe opłaty nie zostaną naliczone za przekazywanie połączeń.

Za pomocą tego kodu będziesz w stanie sprawdzić numer IMEI. W przypadku zagubienia lub kradzieży, mając numer IMEI operator jest w stanie określić jego położenie nawet w przypadku, gdy włożona jest inna karta SIM. IMEI również podaje szczegółowe dane dotyczące modelu i parametrów technicznych urządzenia.

Używaj programów antywirusowych w swoim telefonie

W przypadku korzystania z telefonu z systemem Android, należy okresowo sprawdzać swój telefon pod kątem wirusów. Dzięki temu nasze urządzenie będzie stale monitorowane i chronione przed potencjalnymi atakami. Odpowiedni program antywirusowy również uniemożliwi wyciek danych z telefonu.

Jak bronić się przed przestępcami i chronić swój telefon?

© facebook
  • używaj jedynie aplikacji, które są całkowicie zamknięte dla osób z zewnątrz jak telegram, whatsapp, viber
  • za pomocą ustawień telefonu, określ jakie informacje możesz bezpiecznie udostępniać. Czy całodobowe monitorowanie lokalizacji jest rzeczywiście niezbędne?
  • chroń swoją prywatność. Uważaj jakie zdjęcia publikujesz i jakimi informacjami dzielisz się za pomocą telefonu.
  • nie instaluj nieznanych programów w telefonie. Nie klikaj w podejrzane linki i nie podłączaj telefonu do ‘darmowych’ punktów ładowania.
  • nie pożyczaj telefonu nieznajomym. Jeśli ktoś prosi cię o telefon, grzecznie odmów, a w razie nagłej potrzeby sam wykonaj połączenie.
  • usługi do śledzenia nigdy nie są oferowane przez operatora. Funkcję do namierzania numerów można włączyć za zgodą obydwu stron, a strony oferujące takie usługi prawie na pewno działają z zamiarem przestępczym

Może Cię zainteresować

zamknij